Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt Renginių kalendorius

 Naujienų prenumerata

Mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ įvyks 2020 m. rugsėjo mėnesį

 

2002 m. birželio 8–9 d. Paįstrio kultūros centre įvyko pirmas Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“, skirtas dramaturgo Gabrieliaus Landsbergio-Žemkalnio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ – tai profesionaliai organizuojamas festivalis, vienas didžiausių ir svarbiausių Panevėžio regione, taip plačiai skleidžiantis žinią apie šventes, tradicijas bei jas kuriančius žmones, skatinant gyventojų aktyvumą, įsitraukimą į veiklas ir tradicijų išsaugojimą.

Festivalis laukiamas žmonių. Mėgėjiškų spektaklių žiūrėti į Paįstrį atvažiuoja daug žiūrovų ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš Panevėžio miesto.

Nuo pat 2002 m. pertraukos nebuvo, festivaliai, nežiūrint iškilusių sunkumų, vyko nenutrūkstamai, kasmet gegužės paskutinį arba birželio pirmąjį savaitgalį.

Festivalis tęstinis, turi realias tęstinumo perspektyvas ir galimybes. Nuo 2011 m. kas antri metai rengiamos tarptautinės kūrybinės laboratorijos. Nuo 2002 m. festivalio metu parodyta įvairaus žanro 188 spektakliai, surengta daugiau kaip 30 koncertų, susitikimų, ugnies ir šviesų šou. Renginio metu išleidžiamas bukletas apie festivalio kolektyvus ir mecenatus.

Festivalis viešintas LRT kultūros kanale, dienraštyje „Panevėžio rytas“, Panevėžio krašto laikraščiuose „Sekundė“ ir „Tėvynė“, taip pat naujienų portale www.1psl.lt, facebook.com paskyrose, www.paistriokc.lt svetainėje, reklaminiuose stenduose, plakatais, skrajutėmis, kvietimais.

Gauti įvertinimai: 2016 m. už ryškiausią tarptautinį teatrų festivalį „Tiltai“ apdovanotas Lietuvos nacionalinio kultūros centro nominacija „Tegyvuoja teatras“. 2017 m. Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio padėka Daivai Kiršgalvienei už aktyvią visuomeninę veiklą, kūrybiškumą, iniciatyvas, siekiant suburti bendruomenės įvairaus amžiaus grupes kūrybinei, meninei veiklai, už tarptautinį mėgėjų teatrų festivalį „Tiltai 2017“.

2019 m. Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Skruzdėlės“ įkūrėjai ir režisierei Daivai Kiršgalvienei paskirta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija „Už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose“.

Devynioliktasis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ įvyks 2020 m. rugsėjo 25–27 d.

Filmuota VšĮ Gerų naujienų televizijos medžiaga apie festivalį čia https://www.youtube.com/watch?v=7-DZKS6gO_I&t=31s


 Paįstrio kultūros centro informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-26 10:27:47
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal

 
 
 
   

 

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS VYČIO APYGARDOS
  5-OJI RINKTINĖ