Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Gegužinė“ veikla 2020 metais

 

Kapela „Gegužinė“ 2020 metus pradėjo labai smagiai ir džiugiai. Kapelos gretas papildė nauji nariai t.y. Almira Jankevičienė (vokalas) ir Laimas Bekeris (akordeonas, vokalas). Vyko intensyvios repeticijos, nes reikėjo paruošti programas vasario mėn. vyksiantiems renginiams. Man, kaip vadovei, buvo labai smagu ir malonu, kad nauji kapelos dalyviai Almira ir Laimas per gana trumpą laiką puikiai ir su dideliu entuziazmu įsiliejo į kolektyvo gretas.

Kapela „Gegužinė“ dalyvavo teatralizuotame koncerte Vasario 16-ąjai paminėti „Kaip Lietuvą identifikuoti užsieniečiui“. Kiekvienais metais, vasario mėnesį, kapela organizuoja jau tradicine tapusia regiono liaudiškos muzikos šventę „Mutieja rats“. Šiais metais ji įvyko vasario 28 d. Bernatonių padalinyje. Anketų, iš norinčių šventėje dalyvauti kolektyvų gavome nemažai, tad buvo didžiulis iššūkis kuriuos atrinkti. Kadangi renginys organizuojamas siekiant išsaugoti ir populiarinti liaudiškos muzikos tradicijas ir tarmes, tai stengėmės pakviesti kapelas iš įvairių Lietuvos regionų. Buvo pakviesti šie kolektyvai: Gargždų k.c. Dauparų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Šešios bačkos“, Jonavos raj. Šveicarijos k.c. liaudiškos muzikos kapela „Varpena“, Kaišiadorių k.c. liaudiškos muzikos kapela „Geri vakarai“, liaudiškos muzikos kapela „Mingūnai“ (Kaunas, Klaipėda). Taip pat pasikvietėme svečius iš kaimyninės Latvijos. Tai kolektyvas iš Ventspilio „Ventspils blumizeristi“, grojantis lūpinėmis armonikėlėmis. Kapelos „Gegužinė“ nariai visada yra puikūs šios šventės pagalbininkai, šefuoja atvykusius kolektyvus, puošia salę ir padeda kituose darbuose.

Kovo mėnesį kapela dalyvavo projekte – pilietinėje kūrybinėje iniciatyvoje „Sveikas Laisvės vėjau“, skirtoje Kovo 11-ai paminėti, Velžio kultūros įstaigoje.

Kolektyvas ruošėsi liaudiškos muzikos kapelų šventei „Vakaruškos“, Biržuose kovo 21 d. Deja šis ir kiti numatyti renginiai buvo atšaukti ir paskelbtas karantinas dėl Covid-19. Kolektyvas buvo įpratęs aktyviai koncertuoti, išvykti į koncertines keliones, deja sitauacija šalyje ir visame pasaulyje viską sustabdė, nutrūko gyvas bendravimas ir reikėjo išmokti bendrauti ir repetuoti nuotoliniu būdu.

Birželio 1 dieną kapela „Gegužinė“ su džiaugsmu, kad vėl gali gyvai bendrauti, muzikuoti dalyvavo akcijoje „Ačiū, Lietuva“, Paįstryje. Birželio 13d. kolektyvas koncertavo renginyje „Suskamba dalgeliai“, Bernatoniuose. Liepos 25 d. dalyvavome Paįstrio krašto šventėje „Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“.

Naują sezoną pradėjome dalyvaudami Panevėžio miesto šventėje rugsėjo 5 d. Rugsėjo 27 d. koncertavome mėgėjų teatrų festivalyje „Tiltai-2020“. Tarpuose tarp koncertų kolektyvas aktyviai ruošėsi spalio mėn. vyksiančiai Aukštaitijos krašto liaudiškos muzikos kapelų šventei-varžytuvėms „Kapelmaušis 2020“. Pagal šventės nuostatus reikėjo paruošti naują programą. Vienas iš sudėtingesnių uždavinių buvo atlikti instrumentinį kūrinį, į kapelos sudėtį įtraukiant tradicinius lietuvių liaudies instrumentus. Tad man, kaip vadovei, teko pasukti galvą, kokius instrumentus pasirinkti. Esu labai dėkinga visiems kolektyvo „Gegužinė“ dalyviams, kad jie pritaria mano sumanymams, pasiūlo savo idėjas ir daro tai su dideliu užsidegimu ir entuziazmu. Sugalvojau įtraukti dambrelį - pasakiau Laimui Bekeriui ir jau važiuojame pas instrumentų meistrą A.Bartašių dambrelio pirkti ir grojimo subtilybių išmokti. Reikia lūpinės armonikėlės - tuoj ją į rankas ima armonikierius Stasys Jankevičius. Sugalvoju, kad įtrauksim tradicinį būbiną - Albinas Mikeliūnas nieko nelaukdamas mokinasi juo būbinti. Kaip gi mes aukštaičiai be skudučių, juos į rankas tuoj ima Virginijus Kiršgalvis. Taip ir išmokome naują kūrinį „Polkutę paprastutę“. Spalio 23 d. kapela „Gegužinė“ dalyvo „Kapelmaušis 2020“ atrankoje Miežiškiuose. Pasirodėme labai gerai, pagal komisijos balus, antroje vietoje. Deja, Didysisis „Kapelmaušis 2020“ atšaukiamas ir nukeliamas į pavasarį. Ir vėl paskelbiamas karantinas, ir vėl bendravimas ir repeticijos nuotoliniu būdu.

Aš, kaip kolektyvo „Gegužinė“ vadovė, didžiuojuosi savo kolektyvo nariais, esu jiems be galo dėkinga už jų meilę muzikai, entuziazmą, repeticijų lankomumą, pagalbą renginių metu. Tariu nuoširdų ačiū – Onutei Rimkuvienei, Almirai Jankevičienei, Vilmai Apanavičienei, Kornelijai Rutkauskaitei, Stasiui Jankevičiui, Virginijui Glušokui, Laimui Bekeriui, Vygandui Galveliui, Virginijui Kiršgalviui, Albinui Mikeliūnui, Andriui Gudui ir linkiu, kad ir toliau mus visus vienytų bendrystė, meilė muzikai ir dainai.


 Parengė Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-11 09:52:12
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal