Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt Renginių kalendorius

 Naujienų prenumerata

Ugniagesių patarimai šildymo sezonui

Auksinis ruduo jau baigiasi ir atšalęs oras verčia gyventojus intensyviau ir dažniau kūrenti krosnis, jungti elektrinius šildymo prietaisus ar ieškoti dar kitų būdų šildyti savo gyvenamuosius būstus. Kūrendami krosnis gyventojai, deja, dažnai pažeidžia jų įrengimo ir eksploatavimo taisykles ir taip sukelia didelių nuostolių atnešančius gaisrus.

Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pataria: kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta būtent tada, kai vaikai paliekami namie vieni. Pastatuose krosnis prieš intensyvų kūrenimą būtina techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose dūmtraukiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti išbalintos. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, kai prakurui naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Dar viena malkinių ir kitų ūkinių pastatų gaisrų priežastis – pastatuose išpilami iš krosnių išsemti karšti pelenai, netgi su rusenančiomis žarijomis. Gyventojai dažnai karštus pelenus pila ir į netoli gyvenamųjų namų esančius buitinių atliekų konteinerius, taip sukeldami gaisrus. Iš krosnių išvalyti pelenai gali sukelti gaisrą net po kelių parų. Ugniagesiai pataria karštus pelenus pilti tik į metalinius indus, uždengti juos nedegiais dangčiais ir jokiu būdu nestatyti patalpose, nepilti pelenų į buitinių atliekų konteinerius, būtų dar saugiau, jeigu gyventojai išsemtus pelenus perpiltų vandeniu.

Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba primena, kad gyventojai privalo gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.


Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus informacja
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-10-25 11:26:21
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal

 
 
 
   

 

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS VYČIO APYGARDOS
  5-OJI RINKTINĖ