Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„Tramtatulis 2019“: jauniesiems Panevėžio rajono pasakoriams – aukštas įvertinimas

 

Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro teatro būrelio nariai Gabrielė Padelevičiūtė ir Paulius Vaičiulis dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2019“ baigiamajame renginyje. Šventė, kurioje buvo apdovanoti visos šalies laureatai ir diplomantai, vyko birželio 8 d. Kauno rajone.

Konkurso finale balandžio mėnesį varžėsi 260 Lietuvos vaikų – dainorėlių, pasakorių, muzikantų, išmoningai perteikiančių senąsias dainas, sakmes, pasakas, instrumentinę liaudies muziką.

Raguviai – 16 metų P. Vaičiulis finale pripažintas laureatu, G. Padelevičiūtė – diplomante. Abu mokinius rengė teatro būrelio vadovė Ina Kuodienė.

Mūsų rajono atstovai kartu su kitais finalo laimėtojais iš visos šalies praėjusį savaitgalį atvyko į Kauno rajono Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salę, kur vyko iškilmingas baigiamasis laureatų koncertas. G. Padelevičiūtė papasakojo du trumpus pasakojimus „Pirklio ir velnio sandėris“ ir „Kodėl ožkos laksto per tvorą“, P. Vaičiulis – vieną ilgą pasakojimą „Apie sumanią Petrienę“.

„Tramtatulis 2019“ buvo skirtas garsaus tautosakininko, leksikografo, mokslo populiarintojo kunigo Antano Juškos 200 metų jubiliejui. Tad po koncerto visi dalyviai, jų mokytojai bei lydintys šeimos nariai svečiavosi Vilkijoje. Ten įsikūrusio Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus sode vyko iškilmingas laureatų ir diplomantų apdovanojimas, atminimo obelaitės sodinimas, muziejaus lankymas ir bendri pasidainavimai.

Gera buvo matyti tokį didelį būrį jaunų žmonių, su pasididžiavimu dėvinčių tautinius kostiumus, dainuojančių autentiškas lietuviškas dainas, liaudiškais instrumentais grojančių lietuvių liaudies muziką. Džiugu, kad turime tokius šaunius ir sąmoningus jaunus žmones, kurie žino savo šalies tradicijas, supranta ir vertina savo tautos išskirtinumą, o svarbiausia – myli ir puoselėja savo šaknis.

 


 Raguvos kultūros centro informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-13 14:58:30
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal