Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Žiniukiška vaikų vasara Daukniūnuose

 

Spalvingi popieriniai lėktuvėliai, skriejantys su vėju, iš laikraščio lankstyti ir nuspalvinti laiveliai, balionų jūra, teptukai, pieštukai ir jau sukrauta kuprinė belaukiant baigiamosios ekskursijos. Štai taip atrodė šiųmetė vaikų vasara Daukniūnuose.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys kartu su gyventojų bendruomene „Daukniūnai“ įgyvendino Panevėžio rajono savivaldybės remtą Vaikų vasaros užimtumo programos projektą „Žiniukų vasara“. Septynių dienų stovyklos tikslas buvo skatinti vaikų domėjimąsi valstybėje vykstančiais kultūriniais ir socialiniais procesais, suteikiant galimybę žiniomis įprasminti vasaros atostogas.

Pirmadienį vykusio pirmojo susibūrimo metu stovyklos vadovė, Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė su stovyklautojais aptarė, kas yra valstybė, ką vaikams reiškia žodis Tėvynė, kokius istorinius faktus mažieji žino apie Lietuvą. Aptarimas išaugo į detalų savaitės veiklų planavimą ir įgyvendinimą.

Pirmadienį vaikai susipažino, žaidė judrius žaidimus bei žiūrėjo animacinį filmą apie savo krašto istoriją. Antradienis buvo skirtas muzikai – klausytasi vinilinių plokštelių, iš kurių sklido M. K. Čiurlionio, V. Kernagio ir kitų Lietuvos muzikų kurtos melodijos. Trečiadienį mažųjų rankos smigo į molį, o ketvirtadienį apsilankyta Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Daukniūnų skyriuje. Ten bibliotekininkė Aušra Krištaponytė stovyklautojams surengė išbandymą – protmūšį apie Lietuvos geografiją. Penktadienį vyko lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno vardo popierinių lėktuvėlių lenktynės, o šeštadienis nuplaukė upe kartu su iškyla Berčiūnų miške.

Septintoji stovyklos diena vaikus pasitiko kiek vėliau – edukacinėje išvykoje į Pakruojo dvarą.

Kiekviena diena kupina įspūdžių, draugysčių, netikėtumų ir džiaugsmo. Štai taip 4–13 metų vaikai Daukniūnuose įprasmino savo vasaros atostogas: geriau pažindami savo valstybę, bendraudami su savo amžiaus ir vyresniais žmonėmis, pažindami vienas kitą bei bendradarbiaudami. Žiniukų smalsumas didelis – tad jau sužadinto jo nebus stengiamasi numalšinti. Prasidėjus mokslo metams mažųjų lauks vaikų laisvalaikio studija „Nenuoramos“ Daukniūnuose.


 Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-08-09 14:52:48
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal