Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Praeities reikia dabarčiai – savęs supratimui

 

Baigiantis metams Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto klausytojai baigia ir Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Praeitis įprasmina dabartį – 2“ veiklas, kurias įgyvendino kartu su Raguvos kultūros centru. Programos dalyviai, bendraudami ir bendradarbiaudami, susipažino su savo krašto kūrimosi ištakomis. Tai buvo puiki galimybė išmokti ir patirti naujų dalykų, kuriems anksčiau nebuvo laiko ar sąlygų. Aplankytas Radvilų, įtakingų ir turtingų Lietuvos didikų, miestas – Kėdainiai. Neišdildomus prisiminimus paliko apsilankymas vieninteliame Vilniaus senamiestyje geriausiai išlikusiame gotikos kampelyje – Bernardinų ansamblyje. Ekskursijos metu ne tik sužinojome nuo XV a. vid. prasidėjusią Bernardinų istoriją, bet ir turėjome progą išvysti atnaujintas senojo ansamblio erdves bei pajusti tų laikų dvasią.

Gilinti žinias ir bendrąsias kompetencijas bei formuotis mokymosi visą gyvenimą nuostatas padėjo seminarai, paskaitos, susitikimai. Klausytojai susitiko su dr. Janina Radvile – knygos „Niekada nevėlu gyventi“ autore, rašytoju, gamtininku, fotografu, laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi, aktore Vaiva Mainelyte. Žiūrėdami K. Binkio spektaklį „Atžalynas“, pirmą Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintą spektaklį – Keturakio komediją „Amerika pirtyje“, J. Marcinkevičius spektaklį „Katedra“ turėjome puikią galimybę iš naujo atrasti klasikinę Lietuvos dramaturgiją.

Kiekviena karta mokosi iš ankstesniosios. Mokytis ir kryptingai, turiningai veikti kartu, stiprinti kartų bendravimą, tarpusavio bendradarbiavimą, dalintis savo gyvenimiška patirtimi padėjo edukaciniai-praktiniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės. Kartu su Raguvos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Šypsena“ atstovais dalyvavome Juoko jogos užsiėmimuose bei jų pastatytame spektaklyje. Su Raguvos miestelio bibliotekos „Mes esam ETNO III“ programos dalyviais rinkome ir aprašėme Raguvos ir Šilų krašto išskirtinius senovinius valgius, kurie buvo gaminami tik dirbant specialius žemės ūkio darbus (bulviakasio, sėjos, rugiapjūtės, kūlimo, šienapjūtės ir kt.). Didelio susidomėjimo sulaukė kūrybinių dirbtuvių – „Paslaptis nėrinio kraštelyje“ metu parengtų vienos dienos modelių demonstravimas Raguvos miestelio bendruomenės šventėje.

 Programos „Praeitis įprasmina dabartį – 2“ veiklos apjungė senjorams svarbias ir įdomias praeities atminimo temas, skatino vyresnio amžiaus žmonių aktyvumą ir bendravimą kaip priešpriešą pasyvumui, vienatvei ir susvetimėjimui. Dėkojame Raguvos kultūros centrui, Švietimo centrui, Raguvos gimnazijos savanorėms – Jovitai Šikšnienei ir Inai Kuodienei bei „Raguvos gėlėms“ ir Jurgitai Kondzežauskaitei-Juškienei už pagalbą įgyvendinant programos veiklas.


  Irena Sabaliauskienė – Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Raguvos  fakulteto dekanė

Nuotraukos autorius – Valdas Somovas
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-03 12:43:07
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal