Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Brėžiamos gairės STEM ugdymui Panevėžio regione stiprinti

 

Praėjusį antradienį Kupiškyje švietimo srities darbuotojai iš viso Panevėžio regiono ieškojo būdų, kaip stiprinti STEM ugdymą regione. Panevėžio apskrities savivaldybių, mokyklų, profesinio ir aukštojo mokslo, neformaliojo ugdymo įstaigų, „Investuok Lietuvoje“ atstovų susitikime dalyvavo ir Panevėžio rajono savivaldybės delegacija – Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Miglė Bražėnienė, vyryriausioji specialistė Julita Skrebytė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė, jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Budreikienė, Ramygalos Atviro jaunimo centro darbuotoja Ernesta Liužinienė, Panevėžio rajono Švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Renata Jankevičienė.

„Ketvirtoji pramonės revoliucija ateina į Lietuvą ir Panevėžio regioną, todėl privalome ruoštis spartiems socialiniams ir ekonominiams pokyčiams. Tą padaryti bus daug lengviau, jei rasime, kas mus vienija, ir kartu sieksime bendrų tikslų. Pavyzdžiui, visi norime, kad mūsų vaikai būtų kuo kokybiškiau ugdomi ateities profesijoms, gyvenimui besikeičiančiame pasaulyje. Apie tai ir yra STEM ugdymas“, – sakė viena iš susitikimo organizatorių, Panevėžio Pramonės 4.0 projektų vadovė Monika Miniotaitė.

STEM – tai santrumpa, apibūdinanti gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos disciplinų samplaiką. Šių sričių specialistų trūkumas Panevėžio regione ir visoje Lietuvoje yra problema.

„Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros projektų vadovė Birutė Kurbanovaitė akcentavo, kad žmogiškieji ištekliai – tai esminė sąlyga pritraukiant investicijas į regioną.

„Dažnai manoma, kad pagrindiniai motyvai, lemiantys investuotojų sprendimą, yra infrastruktūra, reguliacinė aplinka, mokesčiai. Iš tiesų pirmasis klausimas, kurį jie užduoda, – ar regione yra reikalingas kompetencijas turinčių žmonių. Siekiant užtikrinti regiono konkurencingumą svarbu skirti ypatingą dėmesį kokybiškam švietimui, profesiniam orientavimui, taip pat priemonėms, skirtoms išlaikyti žmones regione ir sugrąžinti tuos, kurie išvyko“, – kalbėjo B. Kurbanovaitė.

Susitikimo dalyviai diskutavo apie technologinio ugdymo aktualumą Panevėžio regionui, susipažino su Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos patirtimi šioje srityje. Su moderniomis technologijomis – robotais, 3D spausdintuvais – mokiniai pradeda dirbti jau nuo pirmųjų klasių.

Antroje susitikimo dalyje vyko praktinė sesija, kurios metu specialistai dalijosi patirtimi, išgrynino STEM ugdymo Panevėžio regione prioritetus ir poreikį konkretiems projektams. Tarp reikalingiausių priemonių – mokytojų kompetencijų tobulinimas, gerosios patirties mainų organizavimas, bendradarbiavimo su verslu skatinimas, STEM temų viešinimas žiniasklaidoje, mokinių tėvų švietimas ir kt. Parengtą priemonių planą bus siekiama įgyvendinti bendradarbiaujant su Panevėžio regiono savivaldybėmis.

Susitikimą inicijavo Panevėžio regiono Pramonės 4.0 darbo grupė, kurią sudaro Panevėžio miesto, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio ir Panevėžio rajonų savivaldybių atstovai.

Grupė sudaryta regiono merams pasirašius ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo vystant Pramonės 4.0 strateginę kryptį. Sutarta, kad Pramonės 4.0 kryptis apims regionui svarbiausius ekonomikos sektorius: transportą, pramonę ir logistiką, robotiką ir automatizavimą, žemės ūkį ir gamtos išteklius, biotechnologijas, baldus ir tekstilę, maistą ir gėrimus. Šiuos sektorius bus siekiama stiprinti skiriant ypatingą dėmesį technologinei pažangai ir naujojo ekonomikos raidos etapo, vadinamo Pramone 4.0, tendencijoms.

Tikimasi, kad susitarimas padės šešioms regiono savivaldybėms gerinti mokinių ir studentų ugdymą karjerai, skatinti verslo plėtrą, investicijų pritraukimą ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų kūrimą, garsinti Panevėžio regioną ir gerinti jo įvaizdį.


Monika Miniotaitė, Pramonės 4.0 projektų vadovė


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-11-18 13:12:09
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal