Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Pandemija sulaužė ilgametes Kalėdų tradicijas

 

Šalyje dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) paskelbtas karantinas keičia kalėdines tradicijas Panevėžio rajono savivaldybėje. Vengiant didelių susibūrimų šiemet nebus puošiama ir šventiškai įžiebiama pagrindinė savivaldybės Kalėdų eglė. Iki šiol tokia žaliaskarė būdavo statoma ir šventiškai įžiebiama vis kitoje seniūnijoje, stebint gausiai susirinkusiems rajono gyventojams ir svečiams.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu šventinę Kalėdų laukimo nuotaiką bus stengiamasi sukurti kuo puošnesnes egles statant seniūnijų centruose.

„Artėja gražiausios metų šventės. Tačiau dėl mums visiems žinomų priežasčių žmonių nuotaikos liūdnos, persmelktos nežinomybe ir susirūpinimu. Tad norisi, kad tą sunkųjį metą, kai tarsi pati gamta gyvena slogiu laukimu, mūsų kaimus ir miestelius apgaubusi šviesa ir džiaugsmas visus viltingai kviestų sutikti ateinančiuosius 2021-uosius metus“,– sako meras Povilas Žagunis.

Eglutės bus įžiebiamos nesiburiant į renginius, vyks tiesioginės transliacijos kultūros centrų Facebook paskyrose.

Ramygalos kultūros centro darbuotojai jau baigia ruošti įspūdingus papuošimus visam miestui.

Raguva ketina gyventojus nudžiuginti įspūdingesniu nei įprasta Kalėdų medžiu pagrindinėje Šv. Florijono aikštėje, tiksli data kol kas nenumatyta, papuošimai dar ruošiami. Raguvos kultūros centras, siekdamas, kad švenčių laukimas būtų šviesus ir jaukus, skelbia „Šviesią“ iniciatyvą – kviečia savo bei aplinkinių kaimų gyventojus, įmones, organizacijas, bendroves puošti savo aplinką, namų ir įstaigų pastatus, jų langus, fasadus, kiemus ir teritorijas – taip sukurti šviesos ir grožio harmoniją.

Šventiška dvasia plevens Naujamiestyje. Kalėdinė gražuolė bus papuošta pagrindinėje aikštėje, o rajono gyventojai ir svečiai jau dabar įdomiai laiką gryname ore praleisti gali apsilankę kasmet atnaujiname šiaudinių skulptūrų parke. Šiemet sukurta „Ąžuolų terasa“ atspindi itin aktualią klimato kaitos temą. Šiaudinės skulptūros imituoja medžių šakas – tarsi aukštyn iškeltas pagalbos besišaukiančias rankas, skatina tausoti gamtą, saugoti medžius, atkreipia dėmesį į masinius miškų kirtimus.

Pasak Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos direktorės Vigytos Dumbrienės, karantinas sujaukė planus surengti įspūdingą parko įžiebimo šventę, į kurią anksčiau susirinkdavo minios žmonių ne tik iš rajono, bet ir iš visos šalies. Bet kuriuo atveju parkas bus įspūdingai apšviestas, tačiau, ar ta proga vyks renginys, paaiškės po gruodžio 17-osios, kai Vyriausybė nuspręs dėl šiuo metu galiojančio karantino.

Gruodžio 5–6 dienų vakarais nušvis Daukniūnų padangė. Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys organizuoja šviesų festivalį „Meno fotonas“, kuriame dalyvaus mėgėjai bei profesionalūs menininkai.

Daugelis Advento laikotarpio renginių persikels į virtualią erdvę.

Nuo ateinančios savaitės Miežiškių kultūros centras kviečia į virtualių edukacijų ciklą „Kaip mes ruošiamės Kalėdoms“. Gruodžio 1 d. vyks edukacija tema „Advento prasmė ir adventinio vainiko reikšmė“, gruodžio 8 d. – „Eglutės puošimas, žaisliukų gamyba“, gruodžio 15 d. – „Kalėdinio atviruko istorija, atviruko gamyba“, gruodžio 22 d. – „Kūčių vakarienės stalas, kūčiukų ir aguonpienio gaminimas“. Užsiėmimų pradžia –18 val.

Liūdynės kultūros centras, negalėdamas bendruomenės narių pakviesti į tradicinius adventinius vakarojimus, edukacinę Advento vainiko gaminimo pamokėlę jau dabar demonstruoja savo Facebook paskyroje.

Krekenavos kultūros centras gruodžio 23 d. 17 val. virtulioje erdvėje skelbs Kalėdų pyragų parodą-konkursą, gruodžio 15 d. 17 val. – Kalėdų puokščių parodą-konkursą „Mano vaikystės Kalėdos“ bei Advento vainikų parodą-konkursą. 12 d. 10 val. vyks virtualios šiaudinių sodų vėrimo pamokėlės „Sesė sodą sodino“ transliacija.

Pandemija nelinksmą žinią atnešė iš Norvegijos. Savo viešnagę pirmąkart per 20 metų atšaukė ilgamečiai Panevėžio rajono savivaldybės draugai ir partneriai – Norvegijos Rotary klubo nariai, prieš Kalėdas su dovanomis lankę Panevėžio apskrities socialinės globos įstaigas, vaikų namus, nepasiturinčias šeimas, neįgaliuosius.

Šiemet labdara bus atgabenta, tačiau patys Norvegijos rotariečiai ir Norvegijos Rotary klubo Lietuvos komiteto vadovė Edrund Olaisen šiltus linkėjimus atsiųs tik virtualiai.


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-01 12:39:26
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal