Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Naujamiesčio bibliotekoje – Užgavėnių dirbtuvės

 

Pirmadienio popietę į Naujamiesčio biblioteką susirinkę vaikai nesėdo prie knygų ar interneto – jie kartu su bibliotekininke Monika Dumbraite pradėjo ruoštis artėjančioms Užgavėnėms. Iš laikraščių, plastilino ir modelino buvo lipdomos pačios įvairiausios kaukės, kurias jau ateinantį antradienį vaikai naudos eidami užgavėniauti.

Kaukių dirbtuves Naujamiesčio bibliotekininkė M. Dumbraitė organizavo net tris dienas. Pirmąsias dvi dienas dalyvavo bendruomenės vaikai, trečią dieną įsijungė ir Naujamiesčio gimnazijos pirmos klasės mokiniai su mokytoja Asta Žalūdiene bei tėveliais.

„Labai smagu eiti pas žmones užsidėjus kaukes ar kostiumus ir rinkti saldainius. Seniau taip darydavom su sese, dabar einame su draugėmis. Dauguma žmonių apsidžiaugia, bet būna ir tokių, kurie nenori, kad ateitume“, – pasakojo viena iš kaukių dirbtuvėlių dalyvių Liucija.

Gaminant Užgavėnių kaukes pasirinkta speciali technika: ant didelio trijų litrų talpos stiklainio klijuojamas modelinas ir plastilinas. Iš jų daromi ragai, nosis ir burna, vėliau su lipalu lipinamos laikraščio skiautelės. Kai jos išdžiūsta, kaukė nuimama nuo stiklainio, iškarpomos akys bei burna, ir ji visa nuspalvinama.

 „Užgavėnės yra žiemos išvarymo šventė, žmonės tą dieną kepa blynus. Man jos patinka, nes tada jau žinau, kad ateina pavasaris. Kaukes gaminti visai nebuvo sunku, galėčiau ir dar vieną padaryti“, – sakė ką tik kaukę nulipdęs septynmetis Kristupas.

Šiemet Užgavėnės bus švenčiamos kovo 5 dieną, antradienį.  Tai žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą. Per Užgavėnes tradiciškai kviečiamas pavasaris, kepami blynai, gatvėmis vaikšto persirengėliai, kovoja Lašininis ir Kanapinis bei deginama Morė.
Kita diena po Užgavėnių vadinama Pelenų diena, prasideda Gavėnia, kuri trunka iki pat Velykų, todėl prieš ją ir patariama prisivalgyti blynų.


 Gabrielė Grinkaitė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-04 16:36:36
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal