Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Parduotuvėse ir paslaugų teikimo vietose kaukės tampa privalomos

 

Fiksuojant augantį koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičių šalyje ir siekiant užtikrinti žmonių saugumą nuo infekcijos plitimo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė įpareigojimą dėl kaukių dėvėjimo prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose bei viešojo maitinimo įstaigose. Sprendimas įsigalios rugpjūčio 1 d., šeštadienį.

Lankytojus aptarnaujantis personalas uždarose viešojo maitinimo įstaigos patalpose įpareigojamas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

Jas taip pat uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose privalo dėvėti prekiautojai ir paslaugų teikėjai bei vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai, pirkėjai, paslaugų gavėjai, vartotojai.

Prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietų įstaigos nuo rugpjūčio 1 d. privalo riboti pirkėjų bei paslaugų gavėjų srautus: užtikrinti, kad pirkėjai ir paslaugų gavėjai eilėse vienas nuo kito laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.

Išimtys taikomos paslaugoms, kurių neįmanoma suteikti dėvint kaukę, pavyzdžiui, barzdos skutimo paslaugai, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės neprivaloma.

Šie įpareigojimai numatyti liepos 30 d., ketvirtadienį, pasirašytame sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio operacijų vadovo sprendime. 


Parengta pagal SAM informaciją
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-07-31 13:37:53
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal