Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Keliavome į Pakruojo r. Pašvitinio miestelį

 

Sausio 26 d. žygeivio Algimanto Stalilionio iniciatyva įvyko žygis į Pašvitinį (Pakruojo r.), kur palaidotas Aleksandras Vainauskas, 1-asis Lietuvos partizanas, žuvęs už Lietuvos Nepriklausomybę 1919 m. sausio 16 d. Išvykus iš Paįstrio važiuota per Pasvalio, Pakruojo rajonus, už 70 km pasiektas Pašvitinys.

Pušalote aplankyta savanorių, knygnešių kapai, centrinė miestelio aikštė ir jos paminklai, uždegtos žvakelės, dainuota „Knygnešio daina“. Joniškėlyje netoli antkapinio karininko Jono Stapulionio paminklo šalia senųjų kapinių laukė du Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos  gimnazistai  Tomas Bieliauskas ir Faustas Vaičiulis. Apie Joniškėlio Respubliką ir Partizanų Mirties batalioną išsamiai pasakojo T. Bieliauskas. Prie savanorių kapų kalbėjo F. Vaičiulis.

Už Joniškėlio sustojus prie Girelės ąžuolo pasidžiaugta jo didingumu, padainuota Donato Malinausko užvesta daina. Linkuvos istorinę praeitį įdomiai ir nuotaikingai pateikė Juozas Braidokas iš Panevėžio. Aplankytas Linkuvos Švč. M. Marijos Škaplierinės bažnyčios ir karmelitų vienuolyno kompleksas.

Rimkūnų dvare prie buvusios mokyklos F. Vaičiulis pasakojo apie Pakruojo krašto šimtmečio žmogų – kraštotyrininką Juozą Šliavą (1930–1979). J. Šliavas yra pagrindinių eksponatų rinkėjas ir „Žiemgalos“ muziejaus kūrėjas.

Aplankytas įspūdingas Peleniškių (Kalnučių) piliakalnis. Piliakalnis įrengtas atskiroje kalvoje netoli Šiurpės dešiniojo kranto. Piliakalnio žvalgomuosius archeologinius tyrimus 1968 m. atliko J. Šliavas ir Žeimelio vidurinės mokyklos mokiniai. Piliakalnis datuojamas I tūkst. – XIII a.

Pašvitinyje keliautojus pasitiko Pašvitinio bendruomenės, folkloro kolektyvo nariai. Prie partizano Aleksandro Vainausko kapo sugiedota Tautinė giesmė, degė trispalvės žvakės. Pašvitiniečiai papasakojo apie A. Vainausko gyvenimą ir žūtį Rimkūnų dvare kautynių metu. Miestelio seniūnė Rima Krištopaitienė, bendruomenės pirmininkė Jūra Mockūnienė, bibliotekininkė Jovita Martišienė pakvietė į seniūniją sušilti, pabendrauti.

Algimantas Stalilionis bibliotekai padovanojo dvi knygas. Justino Marcinkevičiaus ir kitų poetų eiles skaitė Juozas Braidokas. Savo kūrybos eiles skaitė ir knygą „Po grūdą atminties aruodan“ padovanojo Ona Striškienė. Seniūnė Rima Krištopaitienė padėkodama žygeiviams padovanojo knygą „Pašvitinys“.


 Ona Striškienė, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-02-04 14:29:11
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal