Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Stasio Skrebio parodos pristatymas

 

Rugsėjo 3 d. Ramygaloje pristatyta Stasio Skrebio fotografijų paroda „Šventė šventėje“, kurioje užfiksuotos įvairių Panevėžio rajono švenčių akimirkos.

Stasys Skrebys pažįstamas daugeliui Panevėžio rajono ir miesto  gyventojų. Su fotoaparatu jį galima išvysti beveik visuose didesniuose įvykiuose. Nors nevadina savęs fotomenininku, dar paauglystėje fotoaparatą paėmęs į rankas, taip jo ir nepaleido iki šiol. Pirmąjį fotoaparatą Stasiui įdavė tėtis, o vėliau, kai fotografavimas buvo tapęs ir kasdiene duona, mama davė pinigų jau tobulesniam. Neatsitiktinai šią parodą Stasys Skrebys ir paskyrė savo tėveliams.

Ir parodos pristatymas buvo netradicinis. Sukurti muzikinį foną Stasys paprašė savo draugo Valentino Rapšio. Valentinas atsivežė ir kompaniją, visą Miežiškių kultūros centro kapelą. Jų atliekami kūriniai labai tiko prie šventiškai margos parodos ir dar kartą sukūrė šventę šventėje.

Autorių sveikino Kazimiero Paltaroko gimnazijos kapelionas kunigas Tomas Paliukėnas, šios gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė ir kolegos, draugai ir giminės, sūnus su šeima. Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius, perduodamas linkėjimus nuo mero Povilo Žagunio, įteikė menišką kaklaraištį, juokaudamas, kad dabar visi fotografai, bet ne kiekvienam duota fotografuoti taip, kaip Stasiui. Sveikinimo žodžius tarė ir LR seimo narės Guodos Burokienės patarėja Vaida Pečeliūnaitė, ir Panevėžio miesto Vietos veiklos grupės pirmininkė Sandra Jakštienė. Istorijos, palinkėjimai vyniojosi nuo vieno prie kito, kaip siūlų kamuolys, susukdamos ir praeities prisiminimus ir ateities planus. 

Labai simboliška, kad parodoje dalyvavo ir Stasio Skrebio mokytojas Juozas Bartulis, kuris ne tik mokė matematikos, bet ir skatino jauną vaikinuką fotografuoti. Stasys pasakojo, kad jam labai patiko mokytojo motociklas  „Java“,  po kelių metų ir pats panašų įsigijo. Bet patiko turbūt ne tik motociklas, nes Stasys pats tapo mokytoju, o fotografija taip ir ėjo kartu per gyvenimą. Šioje parodoje susitiko trys kartos – Stasys, jo mokytojas ir mokinys (fotografijos konkursų laureatas Dominykas Masiulis).

Švelniai „mūsų Stasiukas“ autorių vadino iš skirtingų vietovių susirinkę sveikintojai. Ramygalos seniūnaitė, ūkininkė Salvina Kievinienė dėkodama įteikė ne tik puokštę iš savo ūkio, bet ir pačios keptą moliūgų keksą. Gražius žodžius tarė Ramygalos-Garuckų bendruomenės pirmininkė Rasa Marozienė. Tiltagalių kultūros centro meno vadovė Jovita Barolienė, kuri ir buvo šios parodos įkvėpėja, prilygino Stasį Skrebį saulėgrąžai, arba geltonai spalvai. Parodą pristatė Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė, o kultūros centro parodų kuratorė Stanislava Šlevaitė padovanojo savo pačios kurtą skulptūrėlę, fotografo prototipą, sėdintį ant fotoaparato. Visą laiką ramiai šone sėdėjo autoriaus žmona Bronytė, tyliai įsiterpdama ir patikslindama įvykius. Jau vėliau išsiaiškinome, kad ji pati, užmačiusi nuostabų vaizdą, kviečia Stasį jo įamžinti. Bronislava sakė, kad ir be prierašo atpažįsta vyro darbus.

 Autoriaus žodis „Man švenčių fotografavimas – tai šventė šventėje. Ypatingas jausmas medžioti momentus, kai žmogus nepastebi esąs fotografuojamas, kai matau, jog jis pilnas jausmų, ką nors išgyvena, akys švyti nuostaba, o veide – nesuvaidintas džiugesys. Šventes ir smagu fotografuoti, ir nelengva, nes turi suskubti sugauti momentą blykstės greičiu. Tai malonus kūrybinis virpulys. Labai panašų išgyvenu ir pristatydamas šią parodą – ji man tarsi jausmų dėlionė iš veidų, kuriuose atsispindėjo šventė ir kuri buvo drauge su manimi.“

Paroda Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centre veiks iki rugsėjo 24 dienos. Vėliau keliaus į Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinį. Kviečiame apsilankyti.


 Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-09 10:21:33
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal