Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Panevėžyje pradėjo veikti mobilusis punktas

Dešimtyje šalies savivaldybių steigiami mobilūs punktai koronaviruso tyrimams atlikti. Panevėžio rajono gyventojams patogiausia, esant reikalui, naudotis Panevėžyje, aikštelėje prie Cido arenos (Parko g. 12), pradėjusiu veikti patikros punktu. Jame dirbs devynios specialistų komandos.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad jokiu būdu negalima vykti į punktus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti trumpuoju karštosios koronos linijos tel. 1808.

Pacientai tyrimui bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis, išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma.

Veiksmų seka, kurios būtina griežtai laikytis:

1. Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

2. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

3. Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą.

4. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

5. Su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

6. Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra.

7. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

8. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Svarbu, kad į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Tiems Panevėžio rajono gyventojams, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, Panevėžio rajono savivaldybė užtikrins transportavimo paslaugas.

Asmenų transportavimo koordinatorius – Aldona Čiegytė, Ekonomikos ir turo valdymo skyriaus vedėja, tel (8 45) 58 29 13, 8 686 03 214.


SAM ir Panevėžio rajono savivaldybės informacija

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-26 11:25:04
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal