Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Danijos, Islandijos ir Latvijos suaugusiųjų švietėjai domėjosi TAU veikla

Spalio 29 d. Panevėžio rajono švietimo centro darbuotojai sulaukė svečių iš Danijos, Islandijos ir Latvijos suaugusiųjų švietimo įstaigų. Tarptautinės delegacijos vadovė – Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų (TAU) asociacijos vicepirmininkė, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) projektų vadovė Regina Dovidavičiūtė teigė, kad Panevėžio rajonas pasirinktas ne atsitiktinai – čia kasmet daugėja TAU klausytojų.

Kadangi svečiai norėjo susitikti ir su TAU vadovais, ir su klausytojais, į susitikimą Naujamiesčio kultūros centre-dailės galerijoje pakvietėme ir Naujamiesčio bendrakultūrinio fakulteto klausytojus. Susitikimo metu buvo pristatytos visos Panevėžio rajono TAU veiklos bei savivaldybės, nacionaliniai ir tarptautiniai projektai, skirti suaugusiesiems. Svečiai turėjo galimybę pabendrauti su senjorais, kurių teigimu, „TAU padeda ištverti ilgus ir tamsius vakarus“, „suteikia galimybę dalyvauti įdomiose paskaitose, pabendrauti su bendraamžiais“, „puiku, kad yra organizuojamos ekskursijos“.

Tarptautinės delegacijos atstovus stebino tai, kad visos TAU veiklos yra nemokamos, taip pat jie domėjosi, kaip patenkinami vadinamosios antros kartos poreikiai (kai kuriose Europos šalyse nėra TAU, į veiklas kviečiami visi suaugusieji, tačiau nei Islandijoje, nei Danijoje nemokamų užsiėmimų senjorams nėra).

MČTAU įgyvendinamo „NordPLus“ projekto tikslas – atlikti lyginamąją Skandinavijos ir Baltijos šalių suaugusiųjų švietimo analizę bei parengti rekomendacijas, kaip padidinti besimokančiųjų suaugusiųjų skaičių Lietuvoje. Regina Dovidavičiūtė kvietė Panevėžio rajono švietimo centro atstoves plačiau skleisti patirtį, ji teigė, kad mūsų pavyzdys gali įkvėpti kitų savivaldybių darbuotojus taip pat aktyviai vykdyti suaugusiųjų šviečiamąją veiklą.

Po susitikimo svečiai lankėsi Naujamiesčio gimnazijoje.


 Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-31 11:07:07
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal