Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sekminės Smilgių etnografinėje sodyboje

 

Pavasariui baigiantis po sėjos darbų ateina trumpas atokvėpio laikotarpis. Miškas ir pievos jau žalios, o laukuose pakilo miežiai ir avižos. Čia pat vasara. 50-ąją dieną po Velykų Sekminėmis baigiasi Velykų laikotarpis. Tai augalų ir gyvulių garbinimo šventė. Sekminės dar vadinamos piemenėlių švente. Piemenys Sekminių rytą parginę bandą eidavo gaspadinių prašyti sūrio, pyragų, kiaušinių. Gavę skanių dovanų, keldavo „pautienės balių“.

Folkloro šventė „Vaikų Sekminės“ Smilgiuose vyksta nuo 1992 metų. Ši šventė pasirinkta todėl, kad Smilgių šv. Jurgio bažnyčioje vyksta didžiausi metų atlaidai, šalyje garsi vaikų ir jaunimo kapela „Smilgenė“ (vad. Audrius Dervinis), etnografinės sodybos kiemas leidžia švęsti tradicinėje aplinkoje. Šventė sukviečia ne tik Panevėžio rajono, bet ir viso regiono vaikų folkloro kolektyvus. Etnografinės sodybos kieme vieši vaikų kolektyvai iš Biržų, Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio rajonų ir miestų. Tradicinius amatus demonstruoja visos šalies meistrai. Vyksta tautodailininkų ir kraštiečių parodos, pramoginės muzikos koncertai. Šventės ragai sušaukia ne tik Smilgių seniūnijos žmones, bet ir kraštiečius iš visos Lietuvos.

Sekminių šventė turėjo sužydėti ir šiemet gegužės 30 d., tačiau dėl koronaviruso grėsmės, užtikrinant gyventojų saugumą, ji neįvyks. Žinoma, Smilgių kultūros centro darbuotojai, bendruomenė, seniūnija šventės tradiciją išsaugos ir tęs.

Filmuota „Aukštaitijos televizijos“ medžiaga apie Sekminių šventę Smilgių etnografinėje sodyboje čia: https://provincijoskultura.lt/2020/05/28/vaiku-sekmines-smilgiu-etnografineje-sodyboje/  


 Smilgių kultūros centro informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-06-02 10:51:11
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal