Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Panevėžio rajono mokinė – tarp geriausių šalies pasakų kūrėjų

 

Pažagienių mokyklos-darželio 3 klasės mokinė Giedrė Kriaučiūnaitė tapo šalies mokinių kūrybinio konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ nugalėtoja. Jos pasaka atrinkta į Lietuvos mokinių sukurtų pasakų knygą.

Konkursas skirtas 1–5 klasių mokiniams. Jo tikslas – skatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, tautosaka, tradicijomis, lavinti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus, ugdyti mokinių pilietinį suvokimą, pagarbą lietuvių tautos istorijai, kalbai, tradicijoms.

Konkursą organizuoja VšĮ „Aitvaro pasaga“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Konkurso koordinatorė VšĮ „Aitvaro pasaga“ darbuotoja Vaiva Štrimaitienė sakė, kad iš viso šiemet gauta 380 pasakų, o į knygą sugulė 32 geriausios.

Pasakoms keliamas reikalavimas, kad jos būtų tradiciškai lietuviškos savo dvasia, kultūra, istoriniais ar mitologiniais personažais, vietovardžiais, upėvardžiais ir kt., paremtos tautosaka ir etnokultūra.

Pasakos buvo vertinamos atsižvelgiant į tikslingą etnokultūros ir tautosakos medžiagos naudojimą, turinio dėstymą, atitinkantį pasakos reikalavimus, kūrybiškumą, meniškumą, originalumą, savarankiškumą, istorinių įvykių atspindžius.

Šiemetinis konkursas jubiliejinis – dešimtasis. Konkurso dalyvių pagerbimas vyks gegužės 5 d. Valdovų rūmuose. Į jį Giedrę Kriaučiūnaitę lydės jos mokytoja Silva Rankelienė ir klasės draugai.

 

 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-28 11:20:24
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal