Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Gamtosauginė stovykla sukvietė aktyviausius šalies jaunuosius miško bičiulius

Jaunųjų miško bičiulių sambūris vienija mokinius, besidominčius gamta, miškininkyste, miškininko profesija, padedančius miškininkams ir privačių miškų savininkams prižiūrėti miškus, saugoti jų augaliją ir gyvūniją. Jaunuosius gamtininkus įkvepia ne tik meilė gamtai, bet ir įvairūs bendri renginiai. Vienas jų – gamtosauginė stovykla „Mūsų žalioji vasara“, kurioje susitinka apie šimtą geriausių jaunųjų miško bičiulių iš visos Lietuvos.

Ankstų birželio 20-osios rytą mes, Panevėžio rajono JMB būrelių „Eiguliukai“ ir „Gamtos bičiuliai“ nariai, pajudėjome link pajūrio į Girulius, kur birželio 20–26 dienomis vyko Jaunųjų miško bičiulių sambūrio stovykla.

Nemokamai pailsėti šioje stovykloje turėjome galimybę todėl, kad Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Gamtos bičiuliai“ nariai Vainius ir Vytaras šalies konkurse „Tiriamieji darbai miške“ užėmė penktąją vietą, Vytaras buvo vienas iš prizininkų fotografijos konkurse „Kai miškas pavasariu kvepia…“. Miežiškių pagrindinės mokyklos JMB „Eiguliukai“ yra vieni aktyviausių JMB Lietuvoje, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos konkurse „Miško draugas“ laimėjo ketvirtą vietą, todėl du nariai gavo nemokamą kelionę į vasaros stovyklą.

Atvykę supratome, kad nuobodu tikrai nebus. Su visomis kuprinėmis ir lagaminais pradėjome krikštijimo procesą ir tapome visaverčiais „Mūsų žalioji vasara“ stovyklos dalyviais.

Pirmą dieną susiskirstėme pagal amžiaus grupes į būrius, įsikūrėme nameliuose, susipažinome su vadovais ir gavome užduotį sukurti savo komandos prisistatymą, vėliavą, šūkį.

Vėliau veiklos irgi tikrai netrūko, ne tik pailsėjome po mokslo metų, bet ir įgijome daugiau žinių apie Lietuvos miškus, gamtą. Vyko „Miško universiteto“ paskaitos: „Paskaita apie vilkus“, „Gamtos fotografavimas“, „Viešas kalbėjimas“. Paskaitas vedė puikūs specialistai. Susitikome su girininku Raimondu Ereminu. Dalyvavome miško ir pajūrio tvarkymo talkoje. Aplankėme Juodąją tvirtovę, Palangos botanikos parką ir Gintaro muziejų.

Kasdien atlikdavome įvairias komandines užduotis, žaidėme. Dalyvavome protų mūšyje, kuriame buvo įvairių užduočių: teko atnešti skruzdėlę, nufotografuoti paukštį, atsakyti į klausimus.

Daugiausia ovacijų sulaukė talentų vakaras, kuriame stovyklautojai šoko, grojo įvairiais instrumentais, dainavo savo sukurtas dainas. Didžiulį įspūdį paliko naktinis žygis, kurio metu turėjome rasti pavogtą pašto dėžę bei vykdyti įvairias užduotis. Suradę lobį, šventėme Jonines, kepėme dešreles.

Kiekvieną vakarą vyko dienos veiklų aptarimas, diskoteka.

Norėtume nuoširdžiai padėkoti stovyklos vadovams, organizatoriams, būrelio vadovams ir stovyklautojams už šypsenas, supratimą, palaikymą ir nuostabią nuotaiką. Susitiksime kitais metais!

 


JMB „Gamtos bičiuliai“ nariai Vainius Sarapas, Vytaras Sarapas, Jonas Kazokaitis, JMB „Eiguliukai“ nariai Urtė Dapkevičiūtė, Julius Eigirdas


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-06-28 15:29:57
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal