Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sveikatos mėnuo Miežiškiuose

 

Siekdama paskatinti atsisakyti žalingų įpročių, atsikratyti antsvorio, populiarinti fizinį aktyvumą, propaguoti sveiką mitybą, suformuoti sveikos gyvensenos veiklų poreikį Miežiškių gyventojų bendruomenė vasarą pasitiko sveikatinimo renginiais. Visą mėnesį vietos gyventojai ir svečiai turėjo galimybių sportuoti, mokytis sveikos gyvensenos.

Mokinius aktyviu gyvenimo būdu bandėme sudominti kviesdami dalyvauti ne tik visose projekto veiklose, bet ir jiems surengtame piešinių konkurse „Aš už sportą ir aktyvų laisvalaikį!“. Visi norintieji galėjo dalyvauti fizinio aktyvumo užsiėmimuose, paskaitoje apie gydomąją mitybą.

Įdomių, naudingų veiklų mėnesį vainikavo tradicinis solidarumo ėjimas / bėgimas. Jame 1,2 km ilgio trasa ėjo arba bėgo per šimtą įvairaus amžiaus dalyvių. Kiekvienas pasirinko, kiek ratų ir kokiu greičiu įveikti. Vieni tiesiog pasivaikščiojo savo malonumui ir sau į sveikatą, kiti labai rimtai rungėsi. Sudėjus visų dalyvių nueitus ir nubėgtus kilometrus susidarė maždaug 300 kilometrų distancija – tokį atstumą nužingsniavome solidarizuodamiesi su sergančiaisiais, sveikstančiaisiais, pasveikusiaisiais ir, žinoma, tiek savo, tiek artimųjų sveikatos labui.

Ėjimo / bėgimo rezultatų laukėme nenuobodžiai – Miežiškių Angelų slėnyje veikė projekto „Saugokime vyrus“ kraujo laboratorija, joje buvo atliekami įvairūs tyrimai. Sveikatą išsitirti siūlė ir Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai, edukacinę programą pristatė Trakiškio žolininkės, vyko Miežiškių kultūros centro populiariosios grupės „Pilnatis“ koncertas.

Apdovanojimų ceremonija džiugino dovanų gausa: visi vaikai galėjo vaišintis ledais, prizų gavo ir jauniausieji, ir vyriausieji, ir greičiausieji, ištvermingiausieji bei kitaip nusipelniusieji puikių įvertinimų.

Jauniausiais ėjimo / bėgimo dalyviais tapo vos vienerių mergaitė ir dvejų metukų berniukas, vyriausiais – 80-ies ir 85-erių senjorai.

Vienas trasos ratas greičiausiai įveiktas per 3 minutes 11 sekundžių, šio pasiekimo autorius panevėžietis Remigijus Zalumskis. Jis tapo ir daugiausia ratų, net 14, nubėgusiu dalyviu, pasveikinta, apdovanota ir Remigijaus šeima – renginyje jis dalyvavo su mama ir dviem sūnumis.

Suaugusiųjų grupėje antrąją vietą užėmė miežiškietis Juozas Kriščiūnas, trečiąją – nibragalietė Laima Tumšytė. Nors pademonstravo kiek kuklesnius pasiekimus, nei suaugusieji, nemažiau azartiškai varžėsi ir vaikai, paaugliai, senjorai. Visų amžiaus grupių geriausieji apdovanoti specialiomis taurėmis, prizais. Dovanų nepagailėta ir kelioms ėjime / bėgime dalyvavusioms šeimoms, joms dėkota už gražų pavyzdį ir bendruomeniškumą. O ir visi renginio dalyviai nusipelno gerų žodžių už solidarumą, bendrystę ir norą propaguoti sveiką gyvenseną.

Miežiškių gyventojų bendruomenė dėkinga Panevėžio rajono savivaldybei, skyrusiai finansavimą projektui. Nuoširdžiai dėkojame ir partneriams bei rėmėjams, aktyviai dalyvavusiems organizuojant ir vykdant projekto veiklas: Miežiškių seniūnijai, pagrindinės mokyklos kolektyvui, kultūros centrui, Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Panevėžio rajono laikraščiui „Tėvynė“, Lietuvos Respublikos Seimo nariams Guodai Burokienei ir Petrui Nevuliui, Egidijaus Murmoko individualiai įmonei, Panevėžio kredito unijai.

 Miežiškių gyventojų bendruomenės informacija ir nuotraukos
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-19 09:38:24
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal