Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Paliūniškio pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių mokslinis darbas įvertintas 5-ąja vieta

 

Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete, balandžio 26 d. vykusiame respublikiniame jaunųjų miško bičiulių konkurse „Tiriamieji darbai miške“ dalyvavo ir Panevėžio rajono atstovai.

„Tiriamieji darbai miške“  – mokslinių darbų, apėmusių 2–3 mėnesių gamtos stebėjimus bei tyrimus, pristatymas.

Konkurso, kurį inicijavo Aplinkos ministerija, organizatoriai sulaukė itin didelio jaunųjų miškininkų susidomėjimo. Gauta net 14 tiriamųjų darbų, iš kurių buvo atrinkti 8 geriausi. Jų autoriai turėjo savo darbus pristatyti komisijai bei renginio svečiams, varžydamiesi dėl pirmosios vietos, kurios laimėtojų laukė kelialapis į tarptautinį tiriamųjų darbų konkursą Rusijoje. 

Tarp 8 pakviestųjų į konkursą buvo ir Paliūniškio pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško bičiuliai“ nariai Vainius ir Vytaras Sarapai. Jų pristatytas tiriamasis darbas „Želdinių ir žėlinių apsaugus nuo žvėrių būdai ir efektyvumas Pyvesos girninkijoje“ laimėjo penktą vietą.

Konkursų dalyvių žinias ir prisistatymus vertino patyrusi komisija: Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas prof. dr. Edmundas Bartkevičius, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto docentė Janina Šepetienė, tarptautinių konkursų koordinatoriai: Jaunųjų miško bičiulių sambūrio pirmininkė, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyr. specialistė Eglė Mankevičienė, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento Miškų ūkio plėtros skyriaus vyr. specialistė Anžela Graževič-Kulik ir Mindaugas Maksvytis, VĮ Kauno miškų urėdijos miškų urėdas Saulius Lazauskas ir VĮ Kaišiadorių miškų urėdijos vyr. miškininkas Marijonas Bernotavičius.

Visi respublikinio konkurso dalyviai gavo pakvietimus į respublikinę jaunųjų miško bičiulių stovyklą „Mūsų žalioji vasara”, kuri vyks Giruliuose birželio 20–26 dienomis.

 


Mokytoja Vaida Sarapienė


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-28 14:32:22
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal