Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Patirti skaitymo malonumą vaikus moko projektas „Neatrastas pasaulis knygose“

 

Gerinti vaikų ir jaunimo skaitymo įgūdžius, ugdyti kūrybingą skaitytoją, siekti, kad skaitymas teiktų džiaugsmą – tokio tikslo siekia naujas Panevėžio rajono švietimo centro skaitymo skatinimo projektas „Neatrastas pasaulis knygose“.

Jau įvyko pirmieji edukaciniai užsiėmimai „Akvarelės bibliotekai“, kuriuos mokiniams vedė dailininkė, knygų vaikams iliustruotoja Sigutė Ach. Dalyvavo Dembavos progimnazijos, Berčiūnų ir Žibartonių pagrindinių mokyklų bei Ramygalos gimnazijos mokiniai – iš viso per 100 vaikų.

Žinoma dailininkė iš pradžių pademonstravo vaizdo pamokėlę, o po to mokė, kaip popieriaus lape iš kelių skirtingų spalvų akvarelės lašų, pasitelkus fantaziją, išlieti originalius, kiekvienam vaikui savitus ir nepakartojamus, kūrinėlius. Tačiau vien to nepakako – mokiniai toliau buvo vedami vidinio talento atradimo keliu – turėjo atidžiai įsižiūrėti į gautą vaizdą, atpažinti, kokį daiktą primena jų piešinukas, ir atlikti svarbią užduotį – sukurti pavadinimą bei jį užrašyti.

Tokia skaitymo skatinimo strategija vaikus moko statyti žodžių tiltus, vedančius į dar neskaitytų knygų karalystę.

Dailininkė mažuosius kūrėjus drąsino sakydama, kad žmogaus vaizduotei ir protui nėra ribų, kiekvienas gali save lavinti, o kūryba padeda patirti atradimo džiaugsmą.

Projektas, kurio pirmieji užsiėmimai vyko kovo 22–23 dienomis, tęsis iki šių metų pabaigos. Į jo veiklas įsijungs ir Velžio bei Raguvos gimnazijos mokiniai. Tikslinė grupė – vaikai nuo 7 iki 10 metų ir jaunimas nuo 11 iki 15 metų, mokyklų bibliotekininkai.

Projekte dalyvaujančių šešių rajono mokyklų mokiniai taip pat dalyvauja piešinių konkurse „Augu su knyga“.

„Be šių kūrybinį skaitymą skatinančių veiklų, dar bus rengiami susitikimai su rašytojais, populiarių vaikiškų knygų autoriais“, – sako projekto vadovė Loreta Šalčiūnienė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-05 13:06:42
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal