Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Panevėžio rajono savivaldybės patirties perdavimas sėkmingam Moldovos ir Gruzijos regionų vystymuisi

 

Panevėžio rajono savivaldybė įgyvendina projektą „Panevėžio rajono savivaldybės patirties perdavimas sėkmingam Moldovos ir Gruzijos regionų vystymuisi“, finansuojamą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Projekto partneriai – Moldovos Jalovenio rajono savivaldybė ir Gruzijos Achmetos rajono savivaldybė.

2018 m. gegužės 7–11 d. Jalovenio verslo centre, Moldovoje, vyko pirmieji mokymai projekte numatytomis temomis. 50 dalyvių suskirstyti į dvi grupes: pirmojoje – vaisių ir daržovių augintojai, perdirbėjai, antrojoje – bitininkai.

Profesionalias žinias ir konsultacijas apie Lietuvos ir Europos Sąjungos žemės ūkį, asociacijų teikiamą naudą žemės ūkio vystymosi srityje, konkurencingumą ir įėjimą į naujas rinkas Moldovos ūkininkams ir žemės ūkio įmonėms suteikė Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė, profesorė Astrida Miceikienė. Ji dalyvius apmokė kurti verslo planus, supažindino su smulkiojo verslo finansavimo bei patekimo į Europos Sąjungos rinką galimybėmis.

Moldovos ekspertai – Ion Sula, buvęs Moldovos Respublikos žemės ūkio ministras, Kostešti krašto stalo vynuogių gamintojų ir eksportuotojų asociacijos prezidentas, ir Alexandru Tonu, Kišiniovo žemės ūkio informacijos centro direktoriaus pavaduotojas, projekto dalyviams pristatė žemės ūkio programas bei finansavimo galimybes Moldovoje, įvardijo problemas, su kuriomis susiduria šalies ūkininkai, suteikė žinių apie aktualius nacionalinius teisės aktus. Pasak ekspertų, gilindami teorines žinias, jie siekia didinti ūkininkų ir žemės ūkio gamintojų sąmoningumą: skatina ūkininkus išdrįsti veikti norint išvysti realią naudą ir gauti apčiuopiamus veiklos rezultatus.

Gerosios praktikos pavyzdžius ir Panevėžio rajono patirtį pristatė Savivaldybės tarybos narys, ūkininkas Osvaldas Dirsė. Išvydęs unikalią gamtą, jos teikiamas sąlygas, Moldovą jis įvardija kaip galimybių šalį, turinčią dideles perspektyvas vystyti vynuogių, slyvų ūkius, vyno pramonę, bitininkystę ir kitas žemės ūkio sritis. O. Dirsė Moldovos ūkininkams palinkėjo vystyti kooperaciją ir asociacijų veiklą, – kad vienydami savo jėgas ir žinias galėtų siekti ambicingesnių užmojų įgyvendinimo. Ūkininkas teigė, jog džiaugtųsi Lietuvos prekybos vietose galėdamas nusipirkti vynuogių, kurių išvaizda, skonis, maistinės savybės labai geros.

Andrei Bivol, jaunasis Jalovenio rajono Bardar kaimo bitininkas, džiaugėsi unikalia proga susipažinti su Lietuvos patirtimi, sužinoti finansavimo galimybes bitininkystės sektoriuje, domėjosi eksportu, medaus rūšimis bei paklausa Lietuvos rinkoje.

Birželio mėn. planuojamas analogiškų projekto veiklų vykdymas Gruzijos Achmetos rajono savivaldybėje, o rugsėjo mėn. Moldovos Jalovenio ir Gruzijos Achmetos rajonų delegacijų tikimasi sulaukti Panevėžio rajono savivaldybėje, kur svečiai tęs pažintį su Panevėžio rajone Europos Sąjungos lėšomis įgyvendintais projektais, susipažins su sėkminga Panevėžio rajono savivaldybės seniūnijų ir kaimo bendruomenių veikla bei užmegs partneryste grįstus ryšius siekiant bendrų tikslų.

Tai jau ketvirtasis Panevėžio rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą.


 Informaciją parengė projekto vadovė, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos
 Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Miglė Bražėnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-25 10:14:30
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal