Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Panevėžio rajone lankėsi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė

 

Balandžio 13 dieną, penktadienį, Panevėžio rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Pažintis prasidėjo nuo susitikimo su savivaldybės vadovais, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistais, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Panevėžio rajono skyriaus tarybos pirmininku, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktoriumi Vaidu Pociumi. Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Guoda Burokienė bei Petras Nevulis.

Savivaldybės meras Povilas Žagunis pasidžiaugė antruoju ministrės J. Petrauskienės vizitu: pirmąkart, 2017 m. gegužės mėnesį, ji dalyvavo Velžio gimnazijoje vykusioje Lietuvos leidėjų asociacijos ir ministerijos atstovų atviroje diskusijoje apie ugdymo priemonių inovacijas šiuolaikinėje mokykloje. Pristatęs švietimo įstaigų tinklą, meras pasidžiaugė ministerijos užmojais ateityje savivaldybėms skirti daugiau mokyklinių (geltonųjų) autobusų. Ypač tai pajus „kaimiškosios“ savivaldybės, tarp jų ir Panevėžio rajono, kuriose dėl reorganizacijos vaikų kelias į mokyklą pailgėjo.

Po susitikimo savivaldybėje ministrė lankėsi Naujamiesčio lopšelyje-darželyje „Bitutė“ bei Naujamiesčio gimnazijoje, bendravo su gimnazistais, mokytojais. Pasak savivaldybės mero P. Žagunio, gimnazijoje viešinti J. Petrauskienė – jau trečioji švietimo ir mokslo ministrė (čia jau lankėsi ministrai Gintaras Steponavičius ir Dainius Pavalkis). „O trečias kartas nemeluoja“, – tikėti ministrės žodžiais kvietė meras.

Baigiamoji švietimo ir mokslo ministerijos atstovų vizito dalis – susitikimas su Panevėžio apskrities švietimo įstaigų vadovais ir mokytojais. Ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pristatė etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį, kai atlyginimai mokytojams bus skaičiuojami ne tik už pamokų krūvį, bet už visas darbo valandas. Pasak A. Aldakausko, 2018 m. rugsėjo mėnesį įsigaliojus naujajai apmokėjimo tvarkai, atlygis už darbą bus socialiai teisingesnis.  

„Švietimo ir mokslo ministerija duos kiekvienai mokyklai bendrą etatų skaičių, ir kiekviena mokykla turės nustatyti, kaip tiksliai jie bus išdalijami. Bus perkelta daugiau atsakomybės pačiai mokyklos vadovybei. Kiekvieno mokytojo atlyginimas bus skaičiuojamas individualiai. Tai turės būti daroma skaidriai ir aiškiai pagal bendruomenėje aptartus principus“, – naujojo darbo apmokėjimo metodikos pristatymą papildė švietimo ir mokslo ministro patarėjas Arminas Varanauskas.


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-04-17 13:59:28
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal