Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Panevėžio rajonas ir Slovėnija dalijasi vasario švenčių džiaugsmu

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka žinią apie švenčiančią šalį nusiuntė kolegoms į Slovėniją.

Škofja Lokos miesto Ivan Tavčar bibliotekoje eksponuojama panevėžiečio fotografo Gintaro Lukoševičiaus nuotraukų ant drobės paroda „Lietuva pasauliui“. Joje užfiksuoti Panevėžio rajono švenčių vaizdai. Pavasarį iš Slovėnijos grįžusią parodą galės pamatyti ir bibliotekos lankytojai.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Škofja Lokos miesto biblioteka, dažnai keičiasi parodomis, atspindinčiomis šalių kultūrinį gyvenimą, papročius, istoriją.

Vasaris tam ypač tinkantis mėnuo, nes reikšmingomis datomis pažymėtas abiem šalims. Lietuva 16-ąją mini Valstybės atkūrimo dieną, o Slovėnija kasmet vasario 8-ąją švenčia Kultūros dieną. Tai didelė slovėnų šventė – Prešerenovdan, skirta žymaus poeto, Slovėnijos himno žodžių autoriaus Francės Prešereno garbei.

Ta proga iš Slovėnijos atvežtos ir šiuo metu Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojamos dvi parodos – fotodokumentikos paroda „Škofja Lokos miestiečių gyvenimas šalia Soros upės“ ir Avgust Babnik meninės fotografijos paroda „Škofja Loka Soros upės apsuptyje“.

Avgust Babnik yra Škofja Lokos miesto gyventojas, Slovėnijos meno pasaulyje žinomas kaip puikus medžio drožėjas ir fotografas. Iš pirmo žvilgsnio šio originalaus menininko fotografijos primeną lietą akvarelę ir pasieka neišdildomą įspūdį.

Bibliotekos lankytojai šiomis slovėnų parodomis kviečiami grožėtis visą vasario mėnesį.

 

 


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-19 15:05:41
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal