Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Panevėžio rajonas gripo epidemijai dar priešinasi

 

Panevėžyje šią savaitę paskelbus gripo epidemiją, Panevėžio rajone sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) epidemijos lygio nepasiekė, tačiau nuolat didėja – skelbia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas.

Sergant mokiniams ir mokytojams šiandien ir vakar nevyko pamokos Velžio gimnazijoje. Nuo antradienio iki savaitės pabaigos uždaryta Žibartonių pagrindinė mokykla ir Smilgių gimnazijos 1–3 klasės, nuo šiandien – Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija. Nuo pirmadienio iki rytdienos nesimoko Miežiškių pagrindinės mokyklos mokiniai. 

Panevėžio departamento duomenimis, praėjusią savaitę (sausio 16–22 d.) sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje išaugo ir siekė 148,66 atvejo 10-čiai tūkstančių gyventojų, kai 2-ąją savaitę (sausio 9–15 d.) buvo 106,31 atvejo 10-čiai tūkstančių gyventojų.

Panevėžio rajone sergamumo rodiklis buvo 67,83 atvejo 10-čiai tūkstsančių gyventojų. Gripo atvejų registruota 39 (iš jų – 14 vaikų iki 17 m.), ŪVKTI – 209 atvejai (iš jų 141 vaikas iki 17 m.).

Mažiausiai segančiųjų registruota Pasvalio rajone (56,28), daugiausia – Panevėžio mieste (246,78). Praėjusią savaitę Panevėžio regione dėl gripo į ligoninę paguldytas 21 asmuo, iš kurių 1 vaikas iki 2 metų, 8 – nuo 2 iki 17 metų.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10-čiai tūkstančių gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją šios dienos duomenimis, jau paskelbė 12  – Panevėžio, Klaipėdos, Kauno miestų, Kėdainių, Jonavos, Varėnos, Prienų, Švenčionių, Zarasų, Šalčininkų, Radviliškio ir Šilalės rajonų savivaldybių.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad žmonės dažnai painioja gripą ir ūmias viršutinių kvėpavimo takų infekcijas, dar vadinamas peršalimu. Tai skirtingos ligos.

Pagrindinis skirtumas tarp gripo ir peršalimo yra karščiavimas. Peršalus temperatūros nėra arba ji yra neaukšta (apie 37C), gripo atveju pakyla aukšta temperatūra (didesnė nei 38C). Gripo simptomai prasideda staiga (per 12 val.): dažnai vargina bendras silpnumas ir nuovargis, galvos ir raumenų skausmas, sausas ir sunkus kosulys. Liga trunka 6–7 d.

Gripui būdingos sunkios ir dažnos komplikacijos. Peršalimo simptomai atsiranda pamažu. Šiai ligai būdingas lengvas iki vidutinio gerklės skausmas, čiaudulys, sloga, švelnus kosulys. Skirtingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingas šaltkrėtis, galvos ir raumenų skausmas, krūtinės diskomfortas. Peršalimo trukmė 3–4 d. Priešingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingos komplikacijos.

Plintant gripui ir ŪVKTI gyventojams rekomenduojama pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, valgyti daugiau vaisių ir daržovių, gerai vėdinti bei drėgnu būdu valyti patalpas, nebendrauti su sergančiais asmenimis, vengti masinio susibūrimo vietų, dažnai plauti rankas, kosint ar čiaudint prisidengti vienkartinėmis nosinaitėmis.

Medikai perspėja pajutus į gripą panašius simptomus, nesigydyti patiems, o kreiptis į šeimos gydytoją.

 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-01-25 16:08:27
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal