Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ dalyvavo Žiemgalos krašto menų festivalyje

 

Saulėtomis ir šiltomis birželio 9–10 dienomis Linkuvoje skambėjo muzika, dainos ir šokiai, čia vyko Žiemgalos krašto menų festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Pirmąją festivalio dieną dalyvavo 17 kolektyvų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos. Tai iš Pakruojo, Panevėžio, Joniškio, Biržų, Pasvalio, Šiaulių ir Bauskės rajonų.

Išsirikiavus visiems kolektyvams ir skambant bažnyčios varpams į Vienybės aikštę atkeliavo iškilminga eisena. Kolektyvų vadovai nešė simbolinę ugnį, fakelus. Festivalį atidarė jo sumanytojas – Linkuvos kultūros centro direktorius Methardas Zubas ir Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė

Koncertas prasidėjo nuo folkloro ansamblių pasirodymų. Po to į sceną sugužėjo jungtinė liaudiškos kapela. Tai Pasvalio rajono Vaškų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Vaškai“, Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“, Pakruojo kultūros centro kapela. Tarp jungtinės kapelos atliekamų kūrinių smagiai įsiterpė liaudiškų šokių pasirodymai.

Kolektyvai, netrukus koncertuosiantys Dainų šventėje Vilniuje, parodė rengiamus kūrinius. Pabaigoje, apdovanojus visus kolektyvus, šokėjai, pritariant kapeloms, sušoko trankų „Suktinį“.

Mūsų kolektyvas džiaugiasi, kad buvo pakviestas dalyvauti Žiemgalos krašto menų festivalyje, nes renginys buvo labai gražus, susipažinome su kitais kolektyvais, parsivežėm gerų emocijų ir mums tai buvo gera generalinė repeticija, ruošiantis Dainų šventei. 

Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-19 14:11:06
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal