Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Paįstrio bendruomenė keliavo iki Birštono

 

Į turiningą kelionę liepos 14 d. buvo išvykę Paįstrio gyventojų bendruomenės centro nariai. Kelionės maršruto parinkimu, nuvedusiu per Kauną į Birštoną, ekskursijomis, gražiu pavakarojimu su naujų keliautojų „krikštynomis“ pasirūpino pirmininkas Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Rimantas Pranys. Jis su dideliu atsidėjimu parinko maršrutą, objektus, daug sužinojome, pamatėme, už ką esame nuoširdžiai dėkingi.

Pasiekę Birštoną pirmiausia kopėme į tik ką atidarytą apžvalgos bokštą. Įskaitant apžvalgos bokšto aukštį (45 m) ir Škėvonių gūburį, naujojo statinio viršūnė yra 92 m aukštyje virš jūros lygio. Kopiant į viršų reikia įveikti 300 laiptelių. Bokštas suprojektuotas taip, jog primintų senąsias Lietuvos pilis. Jis yra aukščiausias Lietuvoje, užkopus atsiveria plačios apylinkės, gyvenamosios vietovės, Nemuno vingiai, kalvos, miškai. Į apžvalgos bokštą vykome elektromobiliu, galima rinktis karietą ar dviratį.

Labai įtaigiai, linksmai ekskursiją po Birštoną vedė gidė Vilija. Daugelis Birštone lankėmės ne pirmą kartą, bet gidė sugebėjo sudominti pasakojama istorija, rodomais objektais, rimtais ir nuotaikingais patarimais apie mineralinius vandenis, saulės ir oro vonias. Užkrėtė noru būtinai pasivaikščioti Kneipo sode gydomuoju takeliu ir pasigrožėti surinkta vaistažolių kolekcija.

Turėjome laiko užsukti į kurhauzą ne tik kavos atsigerti, bet ir jo galerijoje pasižiūrėti Vytauto Suslavičiaus fotografijų parodą „Įkalinti džiaze“. Dauguma kopėme į Birštono piliakalnį. Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų. Pilis istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima 1382 m. Pagal pomėgius lankėme kas Birštono muziejų, kas sakralinį muziejų, Šv. Antano Paduviečio bažnyčią, kurioje vyko Škapliernos atlaidai. O Nemunas, jo grakštusis vingis buvo visą laiką čia pat.

Iš Birštono į Kauną plaukėme laivu. Kelionės metu mums nuoširdžiai pasakojo Kauno marių regioninio parko specialistas. Išgirdome apie tai, ką slepia žalios marių akys, kodėl fortai alsuoja gyvybe, kas yra „dugniečiai“, ką kepurėmis supylė milžinai. Mums pasakojo, kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip galiausiai jis virto Kauno mariomis. Matėme marių atodangų įvairovę, daug įvairių paukščių, klausėmės legendų ir mokslu paremtų pasakojimų. Ne vienas buvome sužavėti specialisto pasakojimo. Ona Striškienė bendruomenės narių vardu jam padėkojo, įteikė savo sukurtą suvenyrą.

Bendros vakarienės apsistojome, beje, ne pirmą sykį, pirmininko bičiulio sodyboje. Pasidengėme bendrą stalą, kepėme dešreles, dainavome. Viena iš atrakcijų buvo improvizuotos pirmą kartą su bendruomene keliavusiųjų „krikštynos“. Autobusu mus saugiai, paslaugiai vežė paįstrietis Algis Glušokas.


 Ona Striškienė, Paįstrio gyventojų bendruomenės centro narė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-07-31 11:47:36
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal