Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Padėti vaikams augti saugesniems gali kiekvienas iš mūsų

 

Smurtas artimoje aplinkoje tapo mūsų visuomenės piktžaizde. Ypač skaudu, kai smurtautojų aukomis tampa bejėgiai vaikai. Tai nepraeina be pėdsakų, vaikas žalojamas ne tik fiziškai, bet ir emociškai, jo širdelėje visam gyvenimui lieka gilūs randai. Vaikų mušimas netoleruotinas demokratinėje šalyje, jau nekalbant apie visuomenę sukrėtusius šiurpius vaikžudystės atvejus.

Užkirsti kelią smurtiniam auklėjimui bandoma aukščiausiu valstybiniu lygmeniu. Seimas priėmė bet kokį smurtą prieš vaikus draudžiantį įstatymą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra parengusi Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų projektą, kuris bus svarstomas Seime per pavasario sesiją. Tačiau vien įstatymai nepakeis auklėjimo kultūros, būtina smurto artimoje aplinkoje prevencijos sistema, į kurią savo indėlį gali įnešti kiekvienas.

Kviečiame Panevėžio rajono gyventojus būti pilietiškiems ir atsakingiems matant ar įtariant apie galimą ar realų smurtą prieš vaikus, jų nepriežiūrą. Paprastai kaimynai, artimieji, pažįstami, bendruomenės nariai mato požymių, kad šeimoje mažametis engiamas, mušamas, fiziškai baudžiamas ar kitaip skriaudžiamas.

Tokiu atveju nelikite abejingi vaiko nelaimei – skambinkite  policijai telefonu 112, raštu arba žodžiu praneškite seniūnijos socialiniam darbuotojui arba Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriui tel.: (8 45) 58 29 08, 58 29 47, 58 29 53.

Dar viena aktuali problema – kur priglausti iš girtaujančių socialinės rizikos šeimų paimtus vaikus, kadangi šalyje pradėjus institucinės globos pertvarką, vaikų globos namų pamažu atsisakoma, o efektyviai veikianti alternatyvi sistema dar nesukurta.

Sprendžiant šią problemą Panevėžio rajone ieškoma socialiai atsakingų, svetimai nelaimei jautrių žmonių, kurie taptų budinčiais globėjais. Budintis globėjas – tai asmuo ar šeima, galinti bet kuriuo paros metu priimti į krizinę situaciją patekusį ar be tėvų globos likusį vaiką.

Pasiryžę tapti budinčiais globėjais asmenys bus profesionaliai apmokyti, kad sugebėtų užtikrinti vaiko fizinius, socialinius ir emocinius poreikius.

Įsteigus budinčių globėjų tinklą būtų sudarytos sąlygos vaikui laikinai gyventi ne globos namuose, o šeimoje – tai svarbus žingsnis nuo institucinių globos įstaigų pereinant prie globos šeimai artimoje aplinkoje.

Kviečiame Panevėžio rajono gyventojus įsitraukti į budinčių globėjų paiešką. Jeigu žinote, kas galėtų tapti budinčiais globėjais, o gal ir – laikinais globėjais ar steigti šeimyną, o gal patys ryšitės taip įprasminti savo gyvenimą, kreipkitės į savo seniūnijos seniūnus, jums bus suteikta visa reikalinga informacija.  


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-02 09:43:31
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal