Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Padėkite užaugti tėvų globos netekusiems vaikams

 

Lietuvoje vyksta institucinės globos pertvarka, kurios tikslas – suteikti vaikams galimybę augti rūpestingoje, mylinčioje šeimoje. Piliečiai kviečiami ir skatinami tapti globėjais, padedančiais užaugti tėvų globos netekusiems vaikams. Nors būsimi globėjai motyvuojami finansine parama, besivystančia pagalbos šeimai paslaugų sistema, tačiau jų vis dar trūksta. Globėjų skaičiui augti trukdo ir visuomenėje vyraujantys mitai apie globą.

Svarbu žinoti, kad įvaikinimas nuo globos skiriasi. Įvaikinant prarandamos visos biologinių tėvų teisės vaiko atžvilgiu. Jis negali būti atšauktas ar panaikintas. Tuo tarpu laikinos ar nuolatinės globos metu vaikas nepraranda ryšio su savo biologiniais tėvais. Šeimoje ar šeimynoje globojamam vaikui mokama mėnesinė globos išmoka, kuri įvaikintam vaikui nėra mokama.

Pirmasis žingsnis. Jeigu norite globoti ar įvaikinti vaiką, pirmiausia kreipkitės į Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrių. Čia Jus konsultuos, padės surinkti reikiamus dokumentus ir įvertins, ar galite tęsti globos ar įvaikinimo procedūrą. Šis etapas užtruks ne ilgiau nei 1 mėnesį.

GLOBA

Antrasis žingsnis. Nusprendę globoti vaiką, turėsite galimybę dalyvauti įdomiuose mokymuose, kurie truks ne ilgiau nei 4 mėnesius ir vyks Panevėžio rajono savivaldybėje. Mokymai yra nemokami. Juos išklausius bus įvertintas Jūsų pasirengimas globoti ar įvaikinti vaiką.

Trečiasis žingsnis. Jūsų susitikimas su vaiku. Ar žinojote, kad ne Jums parenkamas vaikas, o Jūs parenkami vaikui, atsižvelgiant į jo interesus ir Jūsų lūkesčius. Atsiradus abipusiam ryšiui, nustatoma globa.

ĮVAIKINIMAS

Pirmasis ir antrasis įvaikinimo žingsniai – tokie patys, kaip globos.

Trečiasis žingsnis. Jūs būsite įrašomi į norinčiųjų įvaikinti sąrašą. Atsižvelgiant į vaiko interesus ir Jūsų lūkesčius, Jums bus parenkamas vaikas. Pirmasis susitikimas. Jūsų apsisprendimas.

Ketvirtasis žingsnis. Jūsų kreipimasis į teismą dėl įvaikinimo. Paprastai sprendimas dėl įvaikinimo priimamas ne vėliau kaip per 2 mėnesius.

DRAUGYSTĖ IR SVEČIAVIMASIS

Vaikui itin svarbu draugystė ir palaikymas. Turiningai praleiskite kartu su vaiku savaitgalius, atostogas, pasidalykite su juo savo laisvalaikiu ir pomėgiais. Užmegzkite artimą ryšį – vaikui svarbu, kad jis kažkam rūpi. Tai skatina vaiko pasitikėjimą kitais ir savimi, ugdo atsakomybės jausmą. Svečiuotis priimti galima ne jaunesnius nei 5 metų vaikus.

Norinčius tapti globėjais ar įtėviais kviečiame kreiptis į Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrių tel. (8 45) 58 29 08 arba į Panevėžio rajono GIMK (Globėjų ir įtėvių mokymas ir konsultavimas) specialistus tel.: 8 699 59 186, 8 622 30 268.

 Kristina Paulauskienė, GIMK specialistė

 

 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-08 16:47:52
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal