Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Odė linams Upytės tradicinių amatų centre

 

Panevėžio rajoną nuo seno garsinusioms linininkystės tradicijoms neleidžiama panirti užmarštin. Upytės tradicinių amatų centras rugsėjo 9–15 dienomis organizavo renginių ciklą „Audeklėlį riečiu ir gražiai dainuoju“.

Sumanymo tikslas – skatinti visuomenę domėtis savo krašto istorija ir paveldu, priminti, saugoti bei kūrybinėmis formomis skleisti ir tęsti linininkystės tradicijas.

Visą savaitę vykusį renginių ciklą sudarė amatų mokymai ir kvalifikacijos kėlimo seminaras „Etnokultūrinis ugdymas: linininkystės tradicijų išsaugojimo galimybė“ bei edukacinė programa „Linų kelias“.

Renginiai vyko 3 arų pluoštinių linų auginimo sklypą turinčiame Upytės tradicinių amatų centre bei Stultiškių vėjo malūne įsikūrusiame vieninteliame šalyje Linų muziejuje.

Svečiai ir vietos gyventojai edukacinės programos „Lino kelias“ metu turėjo galimybę pamatyti visą lino auginimo ir apdirbimo procesą bei patys jame dalyvauti. Daugelis panoro savo rankomis išbandyti rauti, rišti į pėdus, minti, šukuoti, verpti linus. Geriau pajusti lino kelio dvasią edukacinės programos dalyviai galėjo persirengę XIX a. valstiečių drabužiais.

Šventės dalyviai taip pat buvo mokomi puodininkystės, audimo, vilnos verpimo amatų.

Visi šie darbai palydėti nei tik tradicinėmis lietuviškomis darbo dainomis, bet ir unikalaus verpėjų orkestro pasirodymu.

Renginių ciklo baigiamuoju akcentu tapo Linų šventė Upytės tradicinių amatų centre. Liaudies muzikantai ir folkloro kolektyvai koncertinėmis programomis sujungė interpretuotus tradicinius papročius.

Stacionarioje Tradicinių amatų centro turgavietėje veikė amatininkų turgus, kuriame amatininkai bei kulinarinio paveldo pateikėjai siūlė įsigyti prekių, susijusių su linais, – tekstilės gaminių, sėmenų aliejaus ir kt.

Projektą „Audeklėlį riečiu ir gražiai dainuoju“ finansavo Panevėžio rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Tai jau penktoji Linų šventė Upytės tradicinių amatų centre. 


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-09-18 08:37:31
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal