Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams sušvelninti žalinimo reikalavimai

 

Nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams šiemet bus taikomi sušvelninti žalinimo paramos schemos reikalavimai. Šią galimybę suteikė Europos Komisija, paprašius Lietuvai ir kitoms 10 ES šalių.

Šiemet posėlinių augalų, skirtų žalinimui, išlaikymo dirvoje terminas trumpinamas iki rugsėjo 20 d. (anksčiau buvo iki spalio 15 d.). Pareiškėjams yra tik viena sąlyga: posėlį galima išlaikyti trumpiau tada, kai jo vietoje sėjami žieminiai augalai.

Ūkininkams svarbus ir reikalavimas, susijęs su posėlinių augalų mišinio sėjimu. Turintiems ne mažiau nei 0,1 sąlyginio gyvulio (SG) hektarui dabar nebūtina sėti mišinio – užtenka pasėti ir vienos rūšies žolinį augalą.

Žalinimas yra žemdirbiams privaloma aplinkai draugiška veikla. Ji sukurta siekiant paskatinti ūkininkus prisidėti prie tokių visuomenei svarbių procesų, kaip klimato kaitos mažinimas, biologinės įvairovės išsaugojimas ir dirvožemio kokybės gerinimas.

Su trimis aplinkai draugiškomis ūkininkavimo priemonėmis – pasėlių įvairinimu, daugiamečių pievų išlaikymu ir ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių išlaikymu – susieta 30 proc. bendros tiesioginių išmokų sumos.

 


Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-19 15:37:52
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal