Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Nukentėjusiems ūkininkams švelninamas vienas žalinimo reikalavimas

 

Nuo nepalankių oro sąlygų nukentėjusiems ūkininkams šiemet bus taikomi sušvelninti žalinimo paramos schemos reikalavimai. Šią galimybę suteikė Europos Komisija (EK), atsižvelgusi į Žemės ūkio ministerijos prašymą.

Po to, kai praėjusiais metais rugpjūčio–spalio mėnesiais gausios liūtys ir potvyniai sutrukdė ūkininkams pasėti žiemines kultūras, o kai kur sunaikino jau pasėtus pasėlius, pareiškėjams tapo sudėtinga įgyvendinti žalinimo reikalavimus ir turėti 2 ar net 3 skirtingas kultūras.

Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Danijoje bei Lenkijoje 2018 metais švelnesnį pasėlių įvairinimo reikalavimą numatoma taikyti tik tiems žemės ūkio veiklos subjektams, kurie pateiks įrodymus, kad dėl prastų oro sąlygų jie negalėjo pasėti arba prarado jau pasėtus žieminius pasėlius, o padaryta žala viršija daugiau kaip 30 proc. viso jų žiemos sėjai skirto ploto.

EK pabrėžia, kad valstybės narės pirmiausia turėtų pasirūpinti mažais ir vidutiniais ūkiais, kurie patyrė nuostolius. EK pristatytame žalinimo reikalavimo sušvelninimo projekte, kuris oficialiai bus patvirtintas balandžio antroje pusėje, numatyta, kad ūkiams iki 30 ha pasėlių įvairinimo reikalavimas netaikomas, ūkiams nuo 30 iki 150 ha taikomas dviejų pasėlių įvairinimo reikalavimas, o ūkiams, didesniems nei 150 ha, kaip įprasta, bus privalu turėti tris skirtingus pasėlius. Naujoji pasėlių įvairinimo tvarka bus taikoma tik šių metų deklaravimui.

Primename, kad EK nukentėjusiems nuo praėjusios vasaros liūčių Lietuvos ūkininkams skyrė 9 mln. 120 tūkst. Eur paramos, kuri bus išmokėta iki š. m. rugsėjo 30 d.

 


Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-04-03 11:43:33
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal