Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Netradicinės tikybos ir pilietiškumo pamokos

Dembavos miškelio pakraštyje, buvusioje molio kasimo vietoje, pokario metais užkasti Vyčio ir Algimanto apygardų partizanų kūnai. Du kapai yra nelankomi, juose palaidoti 1945-1947 m. žuvę nežinomi laisvės kovotojai. Tik šalia ošiančios pušys galbūt mena,  kieno jie buvo sūnūs, broliai,  mylimieji, tikėję, kad Lietuva vėl bus nepriklausoma ir laisva. Ir savo sunkią partizanų dalią atspindinčiose dainose apdainavę motinų, laiminančių į mišką išeinančius sūnus, raudas bei prašymus mergelėms puošti jų kapus.

Antrus metus prieš Vėlines žuvusiųjų prašymus pildo Dembavos progimnazijos 6 klasės mokiniai. Praėjusiais metais integruotų tikybos ir dailės pamokų metu neprižiūrimus kapus jie papuošė taip, kaip kapai buvo puošiami partizanų jaunystės metais: ąžuolo lapais, žaliuojančiomis šakelėmis, kankorėžiais. Šiais metais mokykloje vyko iniciatyva „Papuošk nežinomo laisvės kovotojo kapą“. Progimnazijos bendruomenės nariai aukojo gėlių, žvakių, o 6 klasės mokiniai nuoširdžiai ir atsakingai padirbėjo. Darbščių rankų supurenta žemė pasipuošė baltais ir violetiniais  viržių žiedynais, iš akmenukų sudėliotais kryželiais. Pati gamta palaikė šią iniciatyvą, dovanodama šiltą ir saulėtą dieną.

Tęsdami veiklas partizanų tema, vyresniųjų klasių mokiniai lapkričio 10 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose žiūrės roko operą „Priesaika“. Geri darbai ir atmintis bendromis  mokyklos vadovų, mokinių, auklėtojų, tėvų pastangomis keliauja iš kartos į kartą.


 Mokytoja A. Klebonaitė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-31 10:34:42
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal