Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Netikėtas svečias

Lapkričio 4 dieną Smilgių gimnazijoje apsilankė netikėtas svečias – iš Prancūzijos šiaurės regiono Normandijos kilęs dizaino inžinierius, skulptorius, mokslininkas Jean-François. Jis pėstute stumdamas Švedijoje pagamintą „Velopedą“ jau apkeliavo beveik visą Europą.

Svečią, kuris yra ir nacionalinės ekspedicijos „BALTICA ATLANTICA“ dalyvis, pakvietėme dalyvauti 11–12 klasių geografijos pamokose bei mokiniams pristatyti savo nepaprastą kelionės misiją. Gimnazistams jis pasakojo, jog ekspedicija po Europą „BALTICA ATLANTICA“ prasidėjo 2016 m. rugsėjo mėn. Muksijoje (Muxia) – Ispanijos Atlanto vandenyno pakrantėje ir turėtų baigtis 2021 m. ten, kur buvo pradėta. Buvo suplanuota kelionės metu nueiti 15 000 km aplankant 18 šalių, kiek įmanoma labiau siekiant Europos pakrantes. Įdomu tai, jog menininkas keliaudamas ne tik bendrauja su sutiktais žmonėmis, skleidžia žinią apie projektą, bet ir kaupia vietovių, kurias aplankė, nuotraukas bei istorijas, kurias išgirdo. Pasibaigus projektui Jean-François žada išleisti 4 knygas, kuriose pagal metų laikus bus sudėtos aplankytų šalių nuotraukos bei sukauptos istorijos.

Pamokų metu paaiškėjo, kad „Šiuolaikinis“ piligrimas yra ir projekto „Solitary Tides“ („Vieniši potvyniai“) įkūrėjas. Projekto tikslas – surinkti 7 000 pasaulio smėlio pavyzdžių ir sukurti paveldo kolekciją ateities kartoms. Mėginius padėjo rinkti įvairių pasaulio šalių žmonės tiesiog pildami smėlį į stiklinius indus ir siųsdami projekto įkūrėjui. 1 000 smėlio mėginių buvo sudėti į stiklinį kubą, kurį keliautojas jau keliolika tūkstančių kilometrų vežimėliu stumia per Europą. Kodėl buvo pasirinkta 7 000 smėlio pavyzdžių? Nes yra 100 paplūdimių, besiribojančių su 70 jūrų, kuriuos aplink pasaulį yra užregistravęs Prancūzijos jūrų tyrinėjimo institutas. Įdomu dar ir tai, kad šie mėginiai Europos kosmoso misijos metu pabuvojo net kosmose.  

Projektui pasibaigus didelė surinkto smėlio dalis bus sujungta skulptūroje, kurią suprojektavo pats Jean-François. Ši skulptūra – unikalus paminklas, kuris bus pastatytas netolimoje ateityje.

Išvykdamas projekto įkūrėjas kaip dovaną paliko įrašą gimnazijos albume – išskirtinį projekto ženklą – mandalą, kurią turės tik pakeliui aplankytos įstaigos. O taip pat palinkėjo visada turėti tikslą, nes tai svarbiausias motyvacijos šaltinis!

Džiaugiamės netikėtai tapę tarptautinio projekto dalimi bei dar kartą įsitikinome: „Norint pasiekti tikslą, pirmiausia reikia eiti“ (H. de Balzakas).


 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Krikščiūnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-11-07 09:12:31
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal