Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Nepriklausomybės šalikas, į Ramygalą atkeliavęs per Mykolinių šventę, perduotas Smilgiams

 

Spalio 1 d. iš Upytės Tradicinių amatų centro į Ramygalą atriedėjo didžiulis mezginys, pavadintas Nepriklausomybės šaliku. Jį atlydėjo idėjos sumanytoja – Geležių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jovita Barolienė. Lietuvos vėliavos spalvų šalikas – netradicinis būdas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės dieną. Dar vasario mėnesį trispalvis šalikas pradėtas megzti Geležių mokyklos darbuotojų, vėliau prisijungus ir vaikams su mamomis, kitiems Geležių gyventojams šalikas ilgėjo metras po metro ir keliavo po vykstančius renginius. Ryškus trispalvis šalikas traukė ne tik renginių svečių, bet ir šalies vadovų dėmesį. Geležių miestelio mezgėjų iniciatyvą gyrė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ilgėjant šalikui augo ir idėja – megzti iki artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio 2018 metais. Mielai prisijungė ir Ramygalos bendruomenė. Šalikas pradėtas megzti tą pačią dieną Mykolinių renginyje. Vėliau šalikas padėtas Ramygalos kultūros centre ir pasiūlytas megzti toliau visiems Ramygalos seniūnijos gyventojams bei svečiams. Gyventojai džiugiai priėmė šią idėją ir iki spalio 19 d. pakaitomis mezgė Nepriklausomybės šaliką. Mezgė pavieniai žmonės, šeimos, Ramygalos klebonas, Ramygalos kultūros centro kolektyvas, Ramygalos seniūnijos kolektyvas, Ramygalos gimnazijos bendruomenė, Ramygalos bibliotekos kolektyvas. Taip, vienas kitą keisdami, ramygaliečiai numezgė 16 metrų Nepriklausomybės šaliko. Atrodo nedaug, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – susitelkimas dirbti kartu. Ir nesvarbu, kiek kas numezgė, svarbu, kad šioje akcijoje dalyvavo daugybė žmonių ir prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo. Vienybė ir susitelkimas neprilygsta jokiems centimetrams ar metrams.

2017 m. spalio 19 d. Ramygalos kultūros centro direktorė ir seniūnijos seniūno pavaduotoja Nepriklausomybės šaliką iškilmingai perdavė smilgiečiams Smilgių bibliotekos 70-mečio renginio metu. Tuoj pat šaliką toliau ėmė megzti renginio viešnia Lietuvos politikė, poetė Dalia Teišerskytė.

Nepriklausomybės šaliko mezgimo organizavimo Ramygaloje kuratorės: Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė ir Ramygalos seniūnijos vyriausioji specialistė socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Aušra Volkovienė.


 Lina Juozaitienė, Ramygalos seniūnijos seniūno pavaduotoja
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-10-24 16:30:02
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal