Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Naujovės keičiantis vaiko teisių apsaugos sistemai

 

Liepos 1 d. Panevėžio rajono savivaldybės administracijoje nelieka Vaikų teisių apsaugos skyriaus. Jis tampa pavaldus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai (VVTAĮT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Visos penkios darbuotojos pereina dirbti į VVTAĮT teritorinį padalinį – Panevėžio rajono vaiko teisių apsaugos poskyrį.

Perskirstomos funkcijos

Toks pakeitimas vykdomas liepos 1 d. įsigaliojant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui. Šalyje vaiko teisių apsauga centralizuojama, Seime priimtomis Civilinio Kodekso pataisomis perskirstomos globos (rūpybos) organizavimo ir kitos funkcijos tarp savivaldybių administracijų ir VVTAĮT.

Savivaldybėms netekus valstybinės vaiko teisių apsaugos funkcijos, nustatoma savarankiška funkcija – vykdyti vaiko teisių apsaugą, organizuoti prevencinę pagalbą vaikui ir šeimai, koordinuoti socialinių, švietimo, sveikatos priežiūros bei kitų įstaigų teikiamas paslaugas vaikui ir šeimai.

Globos centras – nauja globos ir rūpybos forma

Panevėžio rajono savivaldybėje įteisinama nauja globos ir rūpybos šeimoje forma – globos ir rūpybos priežiūros organizavimas Globos centre. Šios socialinių paslaugų įstaigos tikslas – sudaryti sąlygas vaikams augti saugioje, šeimai artimoje aplinkoje, nesant galimybės augti biologinėje šeimoje ar būti įvaikintiems. Globos centras įsteigtas Panevėžio rajono vaikų globos namuose.

Pagrindinės Globos centro funkcijos: ieškoti ir rengti budinčius globotojus ir socialinius globėjus, organizuoti vaikų priežiūrą pas budinčius globotojus, laikinąją ar nuolatinę globą (rūpybą) pas socialinius globėjus ir vaikų laikinąją ar nuolatinę globą (rūpybą) pas globėjus giminaičius.

Šiuo metu rajone yra parengti 4 budintys globotojai. Du turi globojamų vaikų, du – pasiruošę priimti.

Gyventojai, norintys tapti budinčiais globotojais, turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių, šis kreipiasi į Panevėžio rajono vaiko teisių apsaugos poskyrį, siekiant nustatyti, ar pageidaujantysis atitinka kriterijus. Nustačius, kad atitinka, siunčiamas į mokymus Globos centre.

Darbą su šeimomis organizuos atvejo vadybininkas

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas įteisina naują pagalbos teikimo vaikui ir šeimai priemonę – atvejo vadybą.

Panevėžio rajono savivaldybei maksimaliai numatomi 6,5–7,5 atvejo vadybininkai. Jie bus įdarbinami Socialinių paslaugų centre. Liepos 1 d. darbą pradeda du atvejo vadybininkai, rugpjūčio 1 d. – dar vienas.

Atvejo vadybininkas veiks kaip pagalbos problemų turinčiai šeimai proceso planuotojas ir koordinatorius, pasitelkdamas skirtingų institucijų specialistus. Padedamas seniūnijos socialinio darbuotojo, jis organizuos darbą su šeimomis, vertins šeimoje vykstančius pokyčius.

Dirbs pagal pagalbos šeimai planą

Darbas vyks taip, kad Panevėžio rajono vaiko teisių apsaugos poskyris, gavęs informaciją apie problemą šeimoje, nustatys grėsmės lygį. Nustačius antrąjį grėsmės lygį, vaikas bus paimamas iš šeimos. Nustačius pirmąjį grėsmės lygį, ne vėliau kaip per parą apie tai informuojamas Socialinių paslaugų centras. Centras skirs atvejo vadybininką, kuris kartu su seniūnijos socialiniu darbuotoju organizuos situacijos tyrimą, ne vėliau kaip per 7 dienas surengs pasitarimą su šeima, į kurį pakvies reikalingus specialistus – medikus, švietimo darbuotojus, esant reikalui – teisininkus. Bus parengiamas pagalbos šeimai planas.

Atvejo vadybininkas koordinuos plano veiksmų įgyvendinimą, kol bus reikalinga pagalba šeimai. Kas pusę metų situacija bus peržiūrima, derinami tolimesni veiksmai.

Atvejo vadybininkas galės dirbti daugiausia su 30–40 šeimų ir koordinuoti 3–4 seniūnijų socialinių darbuotojų darbą.

Panevėžio rajono vaiko teisių apsaugos poskyrio specialistai nedelsiant reaguos į visus raštu, žodžiu ar kitokiomis priemonėmis gautus vaiko teisių pažeidimus visą parą ir savaitgalį bei švenčių dienomis.

 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-01 14:14:28
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal