Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Minėta Kultūros darbuotojų diena

 

Pirmadienio popietę Panevėžio rajono kultūros darbuotojai minėjo Pasaulio kultūros dieną. Tradicinio balandžio mėnesio renginio „Širdies pašaukti“ metu įteikta ir geriausio kultūros darbuotojo nominacija, kurią Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimu šiais metais skirta Daivai Kiršgalvienei. Prasminga, mat greitu metu Paįstrio kultūros direktorė ir režisierė minės gražų trijų dešimtmečių veiklos kultūros srityje jubiliejų. 

Geriausio kultūros darbuotojo nominaciją įteikė Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, kuris ne tik pasidžiaugė, kad ketvirtąja tokia nominacija apdovanota tokia aktyvi, ambicinga ir kūrybinga Panevėžio rajono darbuotoja, bet taip pat atskleidė keletą detalių apie kultūrinį rajono gyvenimą.

„Šiais metais kultūros puoselėjimui skirta 8 procentai Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto. Šis skaičius bene didžiausias visoje Lietuvoje“, – atviravo meras. – „Kaip jau ne kartą minėta, esame pavyzdys, kuriuo sekti skatinamos dauguma Lietuvos savivaldybių“.

Kultūrinę statistiką renginio metu apžvelgė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai Remigijus Vilys, Ramunė Buterlevičienė ir Lina Daubarienė. Anot jų, šiuo metu Panevėžio rajone veikia 12 kultūros centrų, kuriuose dirba daugiau nei 170 darbuotojų. Per pastaruosius metus kultūros centrai ne iš savivaldybės biudžeto papildomai uždirbo daugiau nei 120 tūkstančių eurų, įskaitant ir už projektinę bei neformaliojo vaikų švietimo veiklą gautas lėšas. Šiuo metu renovuojamas Miežiškių kultūros centras, o dėmesys kultūros centrų ir padalinių infrastruktūrai, kultūrinei veiklai teikiamas nuolatos, todėl iškylančios problemos sprendžiamos greitai ir optimaliai.

Panevėžio rajono kultūros darbuotojų šventė „Širdies pašaukti“ turi gražią tradiciją, kurios metu pastebimi ir kitų kolegų laimėjimai, pasiekimai, žymesni įvykiai. Kiekvienas kultūros centras pasirenka reikšmingiausią įvykį ar pasižymėjusį žmogų ir jį nominuoja. Dažniausiai šios nominacijos būna itin nuotaikingos ir kūrybingos.

Ne išimtis ir šie metai: Naujamiesčio kultūros centras nominaciją skyrė Stasei Venslavičienei ir Ramunei Buterlevičienei už netikėtą pagalbą vykusio plenero metu; Krekenavos kultūros centras Nijolei Vidžiūtei įteikė žavų šokėją, kuris Panevėžio rajone sutvirtins retėjančias vyriškos lyties šokėjų gretas; Miežiškiai apdovanojo Jovitą Barolienę už draugiško šaliko mezgimo idėją, Vilmantą Vapsvą, prisidėjusį prie auksinio paukštyno plėtros Panevėžio rajone, ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistus už tai, kad „Reik turėti...“; Liūdynės  kultūros centras Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistei Ramunei Buterlevičienei įteikė vitamino B, kad sustiprintų jos nervų sistemos veiklą; Ėriškių kultūros centras aukso grūdais apdovanojo Šilagalio kultūros centrą; Paįstrio kultūros centras nominaciją už tai, kad ne tik Panevėžio rajonas, bet ir visa Lietuva kvepia vaistažolėmis, įteikė Vilijai Šaparnienei. Raguvos kultūros centras apdovanojo gražiausią Miežiškių mėnulio fazę – kolektyvą „Pilnatis“. Ramygalos kultūros centro darbuotojai Jovitą Barolienę nulipdė iš molio ir pasodinę ant trispalvio šaliko kamuoliuko ją pačią jai ir įteikė. Tiltagaliai ramunę įteikė Ramunei Buterlevičienei, o Šilagalio kultūros centras po to, kai pasveikino iš Olandijos atvykusį kolegą orkestrų vadovą, scenoje išrikiavo visų Panevėžio rajono kultūros centrų direktores. Vilmantas Vapsva, kaip vienintelis vyras kultūros centrų direktorių kolektyve, rytą pagavo auksinę žuvelę.

Vadoklių kultūros centras nominaciją įteikė Linai Kairytei, kuri ir toliau sėkmingai puoselėja kultūrinę veiklą ir Panevėžio rajone, ir už jo ribų. Viena netikėčiausių dovanų tą vakarą atiteko Remigijui Viliui, kuriam renginį organizavęs Smilgių kultūros centras įteikė žalią paspirtuką.

Po nuotaikingos nominacijų dalies renginio svečiai mėgavosi „Electric Laidies“ smuikais atliktu koncertu, kalbėjosi prie šiltos arbatos puodelio ir jau ėmė aptarinėti kitais metais vyksiantį tradicinį renginį. Garbę organizuoti šventę iš Smilgių kultūros centro direktorės Linos Narkevičienės perėmė Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopūstienė.


 Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-02 14:20:11
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal