Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Miežiškių seniūnija_LIT

Taikos g. 1, LT-38117 Miežiškių mstl., Panevėžio r., tel.: (8 45) 57 84 62, 57 84 63, 57 84 65
faks. (8 45) 57 84 62 
el. p. mieziskiu@panrs.lt
Lankytinos vietos:

1 – Švč. Mergelės Marijos bažnyčia;
2 – žydų genocido aukų kapinės Kurganavos kaime;
3 – siaurojo geležinkelio kompleksas Taruškų ir Raguvėlės kaimuose;
4 – Budrionių alkakalnis

Seniūnijos plotas – 20 901,78 ha, kurių 8 459,49 ha užima miškai. Per teritoriją teka Nevėžio ir Juostos upės, 21 mažas upelis, čia yra hidrografinis Juostos draustinis. Miežiškių seniūnijoje yra 86 kaimai (didesni iš jų – Trakiškis, Nevėžis, Limeikiai, Margučiai), apie 2 470 gyventojų. Veikia 1 pašto įstaiga, 3 medicinos punktai, 3 bibliotekos, 1 pagrindinė mokykla, bažnyčia, kultūros centras, 2 bendruomenių namai. Rekonstruojamos Miežiškių Švč. Mergelės Marijos parapijos patalpos į Miežiškių bendruomenės daugiafunkcį socialinių paslaugų centrą.

Seniūnijos centras – Miežiškių miestelis (686 gyventojai), esantis 13 km į pietryčius nuo Panevėžio, prie Panevėžio–Anykščių plento. Istoriniuose šaltiniuose miestelis minimas 1556 m. Pirmoji bažnyčia (medinė) pastatyta 1782 m. 1923–1950 m. čia buvo valsčiaus centras. 1959–1989 m. daržininkystės ūkio centras.

Miežiškiuose gimė kalbininkas Jonas Šukys, iš Nainiškių k. kilusi dailininkė Birutė Žilytė-Steponavičienė, iš Venslaviškių k. – poetas Juozas Stanikūnas (Žemės Dulkė), iš Gitėnų k. – pedagogė, socialinių mokslų daktarė Ona Skrebytė-Štitilienė ir kt.

Miežiškių pagrindinė mokykla (el. p. mieziskiumokykla@gmail.com) 2009 m.  renovuota.

Miežiškių kraštas nuo seno labai dainingas. 1950 m. Miežiškiuose atidaryti kultūros namai, 2004 m. reorganizuoti į seniūnijos kultūros centrą, su padaliniais Trakiškyje, Nevėžyje ir vaikų muzikos studija. Seniūnijos gyventojai nuo seno pamėgo organizuojamas kalendorines ir valstybines šventes bei tradicinėmis tapusias šventes: moterų armonikierių šventė-varžytuvės „Petronės armonika“, pavasario darbų pradžios šventė – Jurginės, Baltramiejaus atlaidų pakermošis ir Atsisveikinimo su gandrais šventė, „Oi, skanios bobutės vaišės“, „Visur duona su pluta“, kulinarinio paveldo šventė „Bulvė ir maistas, ir vaistas“, naujametinis šou „Auksinė žvaigždė“ ir kt.

Miežiškiuose repetuoja 14 meno kolektyvų: liaudiškos kapelos „Ratasai“ ir „Rudenėlis“, folkloro ansambliai „Ringis“ ir „Ringužis“, vokaliniai ansambliai „Raskila“, „Alkupis“, „Vėjūnė“, 2 šiuolaikinių šokių kolektyvai, parodijų teatras, pučiamųjų orkestras „Ciongs“, populiariosios muzikos grupė „Pilnatis“, jaunimo liaudiškos muzikos kapela, vaikų pop choras ir solistai.

Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai dalyvauja šalies konkursuose, šventėse. Folkloro ansamblis „Ringis“ ir liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“ bei moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ yra pelnę aukščiausius šalies meno mėgėjų apdovanojimus („Aukso paukštė“).

Lietuvoje gerai žinomi ir kultūros centro padalinių kolektyvai: Trakiškio padalinio folkloro ansamblis „Margutis“, liaudiškos muzikos kapela „Juostvingė“, moterų vokalinis ansamblis, žolininkių būrelis „Trakiškio žolininkės“ (Lietuvoje gerai žinomos jų edukacinės programos); Nevėžio padalinio Nibragalio kaimo dainininkės, moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“, folkloro ansamblis „Radasta“. Vykdomos edukacinės programos „Visur duona su pluta“ ir „Oi, skanios bobutės vaišės“.

Seniūniją garsina jos gyventojai: Rokas Lipeikis – daugkartinis Lietuvos automobilių ralio čempionas, Mantas Rudys – daugkartinis svarsčių kilnojimo pasaulio čempionato prizininkas.

Miežiškių seniūnijoje plėtojamas žemės ūkis ir miškų ūkis. Priskaičiuojama
25 perspektyvūs ūkiai. Pieninę gyvulininkystę vysto Limeikių k. ūkininkas Kęstutis Deveikis, Gitėnų k. – Irena Birbilienė, Sutkūnų k. – Jonas Vidugiris, Trakiškio k. Vladas Deksnys, Vytas Gedvila ir Vladislovas Kontrimavičius. Grūdines kultūras augina ūkininkai Petras Nevulis, Algis Murmokas ir Raimundas Pilkauskas.

Seniūnijoje daržininkystės tradicijas tęsia Alvydas Abukauskas, Vilius Valiukas, Stasys Rudys, kuris ne tik augina, bet ir perdirba daržoves. Jo raugintus kopūstus valgo ne vien miežiškiečiai, bet ir Panevėžio bei rajono gyventojai.

Veikia arklininkystės, sraigių auginimo ūkiai.

Seniūnijoje yra kelios parduotuvės, lentpjūvės, medžio apdirbimo įmonės. Medinių surenkamų namų, pirčių detalių ruošinių gamybą ir montavimą, malkų gamybą ir baldinių ruošinių gamybą ir montavimą vykdo UAB „Eglera“ ir Ž. Vercinskienės įmonė Vaidegynės k. Baldų ir baldinių ruošinių gamybą ir montavimą vykdo įmonės Trakiškio k. ir Nibragalio k. Alų gamina AB „Taruškų bravoras“ Trakiškio k., veikia naujos ir naudotos žemės ūkio technikos remonto įmonė „Margučiai“ Margučių k., kaimo turizmo sodybos Nikolajevkos k. ir Trakiškio k