Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis paminėtas vienybės dvasia

 

Šiųmetis ypatingas Lietuvos valstybės gimtadienis Panevėžio rajono savivaldybėje paminėtas ypatingai. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimas 11 val. prasidėjo tautos vienybę ir bendrystę simbolizuojančio Trispalvio tautinio šaliko pilietine akcija.

Laukdami šios reikšmingos datos šaliką visus praėjusius metus mezgė beveik pusė tūkstančio žmonių. Jis ėjo iš rankų į rankas, iš bendruomenės į bendruomenę, žadindamas kilnios idėjos sujungtų širdžių bendrystę, pasididžiavimą savo šalimi, vienybės ir pilietiškumo jausmą.

Šiandien Panevėžio rajono savivaldybės aikštėje simboliškai atkartota bendrystės kūrinio kelionė. Meras Povilas Žagunis šaliką perdavė per susirinkusiųjų rankas. Juo sujungta gyva žmonių grandinė suformavo Lietuvos kontūrą. Stovintieji ant pastato laiptų mezginio juostą iškėlė virš galvų, simboliškai atverdami vartus į naują šimtmetį.

Trispalvio vienybės simbolio sujungtos rankos ir širdys dar kartą paliudijo – mūsų valstybė stipri ir didinga savo žmonių vienybe, gebėjimu susitelkti vardan bendro tikslo, vardan Lietuvos.

Vienybės akcijoje dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, Seimo nariai, Panevėžio rajono Garbės piliečiai, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Savivaldybės administracijos darbuotojai, seniūnai ir seniūnaičiai, rajono bendruomenių atstovai, gyventojai.

Pro simbolinius naujo šimtmečio vartus visi pakilo į didžiąją posėdžių salę. Jos scenoje Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai suvaidino ištrauką iš spektaklio „Rūkas virš slėnių“ pagal Romualdo Granausko romaną.

Sudėtingą Lietuvos kelią į nepriklausomybę atspindinti mizanscena baigėsi spektaklio herojei mokinukei užtraukiant Tautišką giesmę. Giedoti Lietuvos himną įsijungė visa salė.

12.30 val. šalyje sugaudė bažnyčių varpai.

Šventės dalyviai stovėdami išklausė didingo varpų skambesio garso įrašo.

Meras P. Žagunis paskelbė pradedantis iškilmingą Savivaldybės tarybos posėdį.

Sveikinimo kalboje meras apžvelgė sudėtingą, pavojų, aukų ir išbandymų kupiną Lietuvos kelią valstybingumo link, linkėjo puoselėti ir savo darbais stiprinti gimtąją šalį.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga P. Žagunis Savivaldybės vardu pagerbė rajono žmones, svariai prisidėjusius prie gimtojo krašto gerovės. Padėkos raštai skirti ilgamečiams Smilgių seniūnijos ūkininkams Stasei Justinai ir Giedriui Puodžiukams, poliklinikos vyriausiajai slaugytojai Vidai Žižiūnienei, Velžio gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei Astai Klydžienei, Tiltagalių kultūros centro meno vadovei, Tautinio nepriklausomybės šaliko idėjos iniciatorei Jovitai Barolienei.

Tradiciškai Vasario 16-osios iškilmingo posėdžio metu paskelbiamas ir apdovanojamas išrinktas Panevėžio rajono Garbės pilietis.

Garbės komisijos pirmininkas mero pavaduotojas Antanas Pocius paskelbė Tarybos sprendimą šį titulą šiemet suteikti Panevėžio vyskupui emeritui Jonui Kauneckui.

Pristatydamas J. Kaunecko biografiją A. Pocius pažymėjo, kad šalia tiesioginės pastoracinės veiklos dvasininko gyvenime svarbią vietą užėmė kova už Tėvynės ir Bažnyčios laisvę, jam visada rūpėjo jaunimo dvasinė ir patriotinė veikla.

Už narsą, pasiaukojimą ir ištvermę, kovojant dėl tautos laisvės bei ginant žmogaus teises okupuotoje Lietuvoje J. Kauneckas apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu, už nuopelnus, atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę, už kovą dėl Tautos laisvės okupuotoje Lietuvoje – Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Ganytojui suteiktas Laisvės kovų dalyvio statusas. Jis apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo įsteigtu Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.

Meras P. Žagunis Garbės piliečiui įteikė regalijas, sveikintojai dovanojo gėlių, išsakė nuoširdžius sveikinimo žodžius.

Vyskupas dėkodamas kukliai kalbėjo, kad priimti apdovanojimus jam visada sunku.

„Kai sužinojau, kad gausiu ir piniginį apdovanojimą, iš pradžių stebėjausi, o paskui apsidžiaugiau, nes jau žinau, kaip prasmingai jį panaudosiu“, – sakė naujasis Garbės pilietis.

Pinigus jis skirs išleisti knygą apie kunigą kankinį Alfonsą Lipniūną. Kartu Štuthofo koncentracijos stovykloje kalėjusio kunigo Stasio Ylos rankraščius apie A. Lipniūno gyvenimą mirties lageryje J. Kauneckas parsivežė iš Amerikos.

„Štai prie kokio didelio darbo jūs prisidėjote, mieli Panevėžio rajono žmonės. O mane apdovanodami pastatėte šalia su Panevėžio rajonu susijusių didžių kunigų ir kūrėjų Vaižganto, Maironio, Antano Mackevičiaus, Kazimiero Kuzminsko. Per daug man tos garbės...“, – kalbėjo vyskupas.

Iškilmės baigėsi atlikėjo Vaido Dzežulskio ir Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos Berčiūnų padalinio kaimo kapelos „Sanžyla“ koncertu. Uždegančios dainos dainuoti ir šokti įtraukė visą salę.

 

 


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-19 13:09:33
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal