Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Lietuvos šimtmečiui – ir muzikos kūriniai

Panevėžio r. muzikos mokyklos Naujamiesčio skyriaus bendruomenė surengė koncertą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Renginys prasidėjo iškilmingomis šv. Mišiomis, kurias už Lietuvą aukojo Naujamiesčio Šv. apaštalo Mato parapijos klebonas Raimondas Kazlauskas. Kunigas kreipėsi į tikinčiuosius primindamas apaštalo Pauliaus mokymą, ragindamas liudyti meilę Lietuvai prasmingais darbais, vienybe ir susitelkimu. Pasidžiaugė, kad galime laisvai niekieno nepersekiojami išpažinti savo krikščioniškąjį tikėjimą. Būdami maldos vienybėje ir bendrystėje, įsijungėme į varpų sąšauką, nuvilnijusią per visą Lietuvą.

Po šv. Mišių parapijos salė greitai buvo parengta koncertui: sunešti muzikos instrumentai, scenoje rikiavosi koncerto dalyviai ir kartu traukė „Tautišką giesmę“. Mokiniai neslėpė jaudulio, nes tą dieną jų vertintojai – ne tik mokytojai, bet ir pilnutėlėje salėje sėdintys tėvai, seneliai ir kiti artimieji. Juos savo atliekamais kūriniais džiugino mokiniai: Virginijus Gol (6 klasė, mokytojas Kęstutis Plančiūnas), Ugnius Švoba (4 klasė) ir akordeonininkų ansamblis (mokytoja Janina Mikalkevičienė). Fortepijonu grojo Aistė Puriuškytė (4 klasė), Aivita Čiūraitė ir Augustinas Čerškus (5 klasė). Šiuos mokinius, kaip ir koncerto pranešėją, 5 klasės mokinę Liuciją Grinkaitę, parengė mokytoja Angelė Jankauskienė. Taip pat skambėjo solistės Rugilės Garbaliauskaitės (mokytoja Jecinta Garbaliauskienė) kartu su liaudies instrumentų orkestru (vadovai Asta ir Audrius Derviniai) daina „Džiaugsmo sparnais“. Labiausiai visus sužavėjo mažasis solistas 1 klasės mokinys Pranas Vilimavičius (mokyt. Jecinta Garbaliauskienė), pritariant chorui ir liaudies instrumentų orkestrui, užtraukęs „Tu Lietuva, tu mana“. Ši daina pakėlė nuotaiką, išjudino ir džiugiai nuteikė šventės dalyvius.

Nuaidėjus plojimams, Naujamiesčio klebonas padėkos žodžius skyrė Muzikos mokyklos mokytojams, visiems atlikėjams ir jų artimiesiems, taip gausiai susirinkusiems į šią šventę. Pakvietė dar neišsiskirstyti, pabūti visiems kartu, pabendrauti, pasivaišinti arbata ir saldumynais. Panevėžio krašto šaulių sąjungos Naujamiesčio kuopos vadas Raimundas Serdikevičius, su kitais nariais dalyvavęs šventėje, pasiūlė pagilinti istorinę atmintį ir apžiūrėti jo parengtą stendą. Jam pavyko rasti senų nuotraukų, kuriose įamžintos akimirkos, kaip mūsų kraštiečiai šią svarbią datą minėjo prieš devyniasdešimt metų. Juk ir šitas mūsų susibūrimas kada nors taps istorija, primenančia išgyventą bendrystės, vienybės ir buvimo kartu džiaugsmą.

Ir pati nuoširdžiausia padėka už šią naujamiestiečiams skirtą puikią dovaną – renginio sumanytojams ir iniciatoriams –  mūsų klebonui Raimondui Kazlauskui bei Muzikos mokyklos direktorei Laimai Plančiūnienei.


 Naujamiesčio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Danutė Čiapienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-19 13:03:56
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal