Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Lietuvių kalbos dienų ir Kalbos kultūros metų renginiai Panevėžio rajono savivaldybėje

 

2017-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais, pabrėždamas mokinių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą bei siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei.

Tad šiemet Panevėžio rajono savivaldybėje jau keletą metų vykstantys Lietuvių kalbos dienų renginiai bus dar gausesni ir įvairesni.

Mokyklose jau organizuojamos skaitymo popietės, ketinama rengti dailyraščio, meninio skaitymo, lietuvių kalbos žinių, eilėraščių, plakatų konkursus, teatro dienas, literatūrines viktorinas, gimtosios kalbos savaites, susitikimus su knygų autoriais.

Vyks kūrybiškumą skatinančios integruotos lietuvių kalbos ir dailės, muzikos, istorijos, šokio pamokos, kūrybinės laboratorijos, klasių konkursiniai darbai „Kuriame knygą kartu“, poezijos ir dailiojo rašto dienos.

Praėjusių metų patirtis rodo, kad mokiniai su didžiuliu entuziazmu dalyvauja mokyklos bendruomenę telkiančiuose įvairiuose rinkimuose, tad ir šiemet jiems bus pasiūlyti raštingiausio mokinio, gražiausios lietuviškos raidės rinkimai, azartiški protmūšiai.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir kaimo bibliotekos pakvies į kūrybines valandėles „Rašome Maironio eiles dailyraščiu“. Bibliotekos darbuotojai vaikams ves edukacinius užsiėmimus „Mylėkime knygą. Knygų reanimacija“.

Jaunesniojo amžiaus vaikams, darželinukams vyks pasakų skaitymai netradicinėse vietose.

Į renginius, skirtus branginti lietuvių kalbą, puoselėti jos kultūrą, bus įtraukiami ir vaikų tėvai.

Savivaldybės administracijos darbuotojai klausysis Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojų paskaitų.

Lietuvių kalbos dienoms ir Kalbos kultūros metams skirtais renginiais siekiama didinti lietuvių kalbos prestižą, sklaidą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, ugdyti pasididžiavimą gimtąja kalba, pristatyti lietuvių kalbai ir kultūrai nusipelniusias istorines asmenybes, žymius žmones, Lietuvos istoriją.

Renginiai vyks iki gegužės mėnesio.

Visą renginių sąrašą rasite čia.


Savivaldybės informacija

  
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-02-09 15:50:58
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal