Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Klausimai ir atsakymai

2018-09-11
Laba diena,
Noriu Jūsų pasiteirauti, kas kontroliuoja Velžio komunalinį ūkį ir kam galima parašyti nusiskundimą jų tiekiamu vandeniu, šiuo atveju Velžyje. Jau anksčiau buvo vanduo neskanus,buvo gedimas pašalintas, šiuo metu vėl vanduo neskanus ir turintis specifinį kvapą. Domina kas kiek laiko jie tiria vandenį, nes jau nebeaišku ar galima tokį vandenį naudoti maisto gamyboje.

Informuojame, kad Panevėžio rajono savivaldybės administracijai Velžio k. vandens tiekimo problemos yra žinomos ir VšĮ Velžio komunaliniam ūkiui pavesta  dėti visas pastangas, kad būtų užtikrinti Velžio k. vartotojams tiekiamo geriamojo vandens kokybiniai ir kiekybiniai parametrai. Pagal aukštą geriamojo vandens suvartojimo lygį 2018 m. rugsėjo mėn. (nebūdingą šiam laikotarpiui) labai didelė tikimybė, kad yra trūkusi vandentiekio tinklo trasa paslėptu trūkimu, t. y. apeinant trasas nesimato išorinių, akivaizdžių vamzdyno trūkimo požymių. Maksimaliai didelis vandens suvartojimo lygis labai apkrauna vandenvietės nugeležinimo stotį ir išderina vandens bokšto režimą, dėl to vartotojams tiekiamame vandenyje atsiranda geležies kiekis ir nepageidaujamas kvapas. VšĮ Velžio komunalinio ūkio darbuotojai yra atšaukti iš atostogų, kad organizuotų tankesnį nugeležinimo stoties filtrų regeneracijos darbą bei nustatytų galimą vandentiekio tinklo vamzdyno trūkimą.

Be to, reaguodamas į gyventojų išsakytas problemas dėl tiekiamo vandens ir siekdamas pagerinti tiekiamo vandens kokybę, VšĮ Velžio komunalinis ūkis pradėjo įgyvendinti technines priemones geriamojo vandens sistemai atnaujinti – šiuo metu inicijuojama Velžio k. vandenvietės rekonstrukcija, kurią užbaigus tikimasi visiškai tenkinti gyventojų geriamojo vandens poreikius.

Atgal