Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

LKRS muzikos ir poezijos šventė Velžyje „Nešuosi rudenį“

 

Gyvename išties ypatingu laikotarpiu, dviejų epochų sandūroje, nes 2018 m. gruodžio 16 d. baigiasi majų kalendorius, o mes švenčiame valstybės atkūrimo šimtmetį.

Į laikinąją sostinę Vytis – laisvės karys atjojo, lapkričio 23 d. per savo 167-ąjį gimtadienį Tautos Patriarchas Jonas Basanavičius Vilniuje ant postamento atsistojo... „Kad prašvistų Lietuvos dvasė“, lapkričio 24 d. stebėjome atkurtos Lietuvos kariuomenės šimtmečio paradą, o štai 25 d.  Ukrainos ir Rusijos incidentas jūroje...

Atrodo, kuo čia susiję įvykiai su šia švente?

Nagi tuo, kad dabar, būdami laisvi, turime visus simbolius: Tautos Patriarchą, Vėliavą, Giesmę – Himną, Vytį – su visais galime šiuo džiaugsmu dalytis... giedame „Tautišką giesmę“ visame pasaulyje, „Vardan tos Lietuvos“ – esame laisvi po saule!

Tad į šventę lapkričio 25 d. rinkosi LKRS nariai, klubų nariai ir svečiai. Iš Biržų, Vadoklių, Anykščių, Kupiškio, Kėdainių, Raguvos, Panevėžio.

Šventę pradėjo LKRS kultūros prezidentė Virginija Stundžienė P. Zablocko ir B. Lengvinienės dainomis, po to pakvietė LKRS valdybos narę, LKRS Panevėžio skyriaus pirmininkę Vidą Sereikienę supažindinti su kaimo rašytojų sąjungos istorija ir šių metų ataskaita.

Sąjūdžio metu 1989 m. Jonavoje pasirodė atkurtas „Ūkininko“ žurnalas, kadangi vaikystėje tėvelio namuose teko jį skaityti, tai jis iškart mane sudomino, išsiunčiau jam savo kūrinių ir nuo tų metų bendradarbiavome. Kasmet „Ūkininko“ redakcija organizuodavo šventes, į kurias suvažiuodavo kūrėjai iš visų Lietuvos kampelių.

1994 m. įkūrėme Lietuvos kaimo rašytojų sąjungą, turinčią daugiau kaip pusantro šimto kūrėjų. Tai didžiausias Kosto Fedaravičiaus ir jo redakcijos bendražygių nuopelnas. Nuo pat LKRS įkūrimo iki šiol esu valdybos narė. K. Fedaravičius puikus organizatorius – visam gyvenimui įsirėžė atmintin šventės Trakų, Biržų pilyse, Česlovo Milošo gimtinėje, Radviliškyje, Jonavoje...

O šių metų Panevėžio skyriaus narių knygų derlius tikrai gausus: kun. Justo Jasėno „Surink iš pakraščių“, Vidos Sereikienės „Naujas ciklas“, Aldonos Liutkevičienės „Ilgesio takais“, Emilijos Valentinavičienės „Vardan tos“...

Todėl šimtmečio proga sulaukta garbaus įvertinimo: už parašytas 12-ka knygų V. Sereikienei suteiktas nusipelniusios kaimo rašytojos vardas, už kasmetinių švenčių vedimą Jonavoje Virginijai Stundžienei – nusipelniusios kultūros darbuotojos vardas, Onai Striškienei – padėka už publikacijas spaudoje.

Šventės metu iškilius mūsų krašto poetus, išėjusius Anapilin P. Zablocką, V. Kvaselienę, A. Raziūną, pagerbėme tylos minute. Gaila, kad ir krekenaviškis Vincas Steponavičius, sulaukęs 90-mečio, į šventes jau nebegali atvykti.

Šioje muzikos ir poezijos šventėje dalyvavo Linkaučių pagrindinės mokyklos instrumentinė grupė „Kvarta“, Vadoklių pagrindinės mokyklos retro grupė „Nostalgija“, Kėdainių ansamblis, Velžio folkloro ansamblis „Gegužraibė“ ir retro grupė, kurioms vadovauja V. Stundžienė. Ji dažnai su Verute Buliauskaite koncertuodavo Kaimo rašytojų sąjungos šventėse, Vadoklių vokalinis ansamblis „Juodupė“ (vadovas R. Auglys), Biržų „Svajoklis“ (vadovas E. Saldys) ir kt.

Pasidžiaugę laimėjimais, klausėmės poetų eilių, nuostabių dainų, keitėmės knygomis, bendravome gerdami kavą.


 LKRS valdybos narė, LKRS Panevėžio skyriaus pirmininkė V. Sereikienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-12-11 16:10:44
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal