Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kvalifikacijos kėlimo kursai Reggio Emilia

                                                           

2019 m. gegužės 26–31 dienomis Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Ramutė Skrickienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Eglė Čepulienė, logopedė Agnė Visockienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Vadapalienė dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose „Preschool: Welcome parents!“ Reggio Emilia miestelyje, Italijoje.

Reggio Emilia – miestelis Šiaurės Italijoje, ryškus originaliais pasiekimais švietimo srityje. Čia pedagogams ir tėvams kūrybingai bendradarbiaujant išplėtota unikali vaikų ugdymo sistema, pelniusi tarptautinį pripažinimą.

Kursų tikslas buvo susipažinti, kaip vyksta bendradarbiavimas tarp tėvų, pedagogų, įstaigos administracijos. Per penkias mokymų dienas pedagogai susipažino su Italijos švietimo sistema, lankėsi „C. Leopardi“, „Alberto Azzurro“ ikimokyklinio ugdymo įstaigose, L. Malagguzi centre. Pedagogams buvo įdomu ir naudinga išgirsti apie tai, kaip Reggio Emilia regione organizuojamas darbas su šeimomis prieš pradedant vaikui lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir jos lankymo metu, kaip tėvai supažindinami su vaikų pasiekimais. Įdomu buvo stebėti ugdymo procesą įstaigose, artimiau susipažinti su L. Malagguzi filosofija ir bandyti išmokti bent vieną iš „šimto vaiko kalbų“, kuria galėtume efektyviai bendrauti su savo ugdytiniais.

Įgijome naujos patirties, parsivežėme idėjų, kurias artimiausiu metu ketiname įgyvendinti savo įstaigoje.

Mūsų įstaigoje 2018–2019 m. m. vykdomas programos „Erasmus+“ K1 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo mobilumo projektas Nr. 2018-1-LT01-KA101-046832 „Išreikšk save „šimtu kalbų“.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


 Eglė Čepulienė, Ramutė Skrickienė, Jūratė Vadapalienė, Agnė Visockienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-06 13:19:21
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal