Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kitų kalbų asmenvardžiai lietuviškame tekste

Lietuviškuose tekstuose įvairios kilmės asmenvardžiai (tiek adaptuoti, tiek rašomi originalo forma) paprastai gramatinami ir linksniuojami, pvz.: pažymėjimas išduotas Nikolajui Petrovui; aikštės šeimininkai pirmavo po Vilo Fludo įvarčio).

Gramatinami ir linksniuojami Lietuvos Respublikos piliečių vardai ir pavardės, net jei asmens dokumente nurodyta nesugramatinta vardo ir pavardės forma, pvz.: Andrej Kniazev – Andrejus Kniazevas, Andrejaus Kniazevo, Andrejui Kniazevui ir t. t.; Kazimir Andrejevskij – Kazimiras Andrejevskis, Kazimiro Andrejevskio, Kazimirui Andrejevskiui ir t. t. O kad nekiltų abejonių dėl asmens tapatybės, patartina greta sugramatintos vardo ir (ar) pavardės formos skliaustuose nurodyti asmens dokumente fiksuotąją, pvz.: įteikti Ramygalos seniūnui Valdui Chirvui (Valdui Chirv).

Moterų pavardėms, kurios baigiasi priebalsiu, galūnės nededamos ir jos nelinksniuojamos, o pavardės, kurios baigiasi -a, linksniuojamos kaip atitinkami lietuviški daiktavardžiai, pvz.: Ana Vonsovič, Anos Vonsovič, Anai Vonsovič ir t. t.; Jolanta Pšygodzka, Jolantos Pšygodzkos, Jolantai Pšygodzkai ir t. t.


Informacija iš vlkk.lt kalbos konsultacijų
 
 

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Paskutinis atnaujinimas: 2017-11-21 15:12:52