Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kėdainių „Nevėžis“ – Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje

Krekenava: snaiperis direktorius, „broliai Lavrinovičiai“ ir legionieriaus įveikta aukščio baimė

Kuo toliau – tuo įspūdingiau: taip būtų galima apibūdinti jau įpusėjusią Kėdainių „Nevėžio“ ir Aukštaitijos krepšinio mokyklos ketvirtąjį sezoną rengiamą projekto „Be pykčio“ kelionę po šešių šalies rajonų mokyklas.

Šįkart projektas „Be pykčio“ „nunešė stogą“ Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje, netrūko puikios nuotaikos, emocijų ir atkaklių kovų, kurioms teisėjavo Kėdainių „Nevėžio“ ekipos naujokas Zaidas Hearstas ir gimnazijos direktorius Vaidas Pocius.

Istorinis „Oro karaliaus“ konkursas

Pirmą kartą ketvirtąjį sezoną skaičiuojančio Kėdainių „Nevėžio“ projekto „Be pykčio“ istorijoje mokykloje surengtas buvo ir... dėjimų konkursas.

Oro karaliaus konkurse jėgas išbandė broliai Povilas ir Rūtenis Mačiūnai. Jie – Krekenavos gimnazijos „broliai Lavrinovičiai“: ne tik vieni aukščiausių vaikinų mokykloje, bet ir vieninteliai, galingai „kraunantys“ kamuolį į krepšį.

Abu broliai atstovaus Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijai finaliniame turnyro „Be pykčio“ etape Kėdainių arenoje vėlyvą pavasarį, kuriame susitiks su kitomis projekto komandomis.

8–10 klasių grupėje P. Mačiūnas kovos kartu su Rasvydu Bučinsku ir Irmantu Brazausku. R. Mačiūnas 11–12 klasių grupėje – su Linu Konderausku, Roku Barausku ir Dovydu Kaušakiu.

Tiesa, krekenaviečių pajėgos finaliniame „Be pykčio“ renginyje bus gausesnės: švietimo įstaigai tritaškių metimų konkurse atstovaus vienuoliktokas Edmundas Taroza, o nuo baudų metimo linijos rankos taiklumą išmėgins vyresniųjų grupėje su komanda besivaržysiantis vienuoliktokas L. Konderauskas.

Beje, abu vaikinai, nors ir mokosi Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje, gyvena Kėdainių rajone. E. Taroza – Miegėnų kaime, L. Konderauskas – Devynduoniuose, iš kurių jau penkerius metus važinėja į Kėdainių sporto centrą, krepšinio treniruotes lanko pas trenerį Saulių Gaurilčiką.

Žaidžiantysis direktorius

Pasibaigus šešių komandų kovoms, jaunėlių ir vyresnėlių grupėse triumfavusioms komandoms iššūkį metė jungtinės Kėdainių „Nevėžio“ ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos pajėgos.

Tai – „Nevėžio“ naujokas Z. Hearstas, ekipos vyriausiojo trenerio asistentas Donatas Maselskis ir gimnazijos direktorius V. Pocius.

„Kokios emocijos? Patys matėte, kokį savų palaikymą demonstravo vaikai. Jie stebėjo įvykius renginio metu didelėmis akimis“, – po renginio gimnazijoje sakė V. Pocius.

Daugiau nei aštuonerius metus įstaigos direktoriumi dirbantis V. Pocius mokykloje turi subūręs krepšinio būrelį, keliskart savaitėje renkasi su jaunimu.

„Tobuliname krepšinio įgūdžius. Labai myliu šią sporto šaką, kurią kultivuoju nuo šešerių, krepšinis įaugo į kraują“, – kalbėjo V. Pocius, mėgėjiškai krepšinį žaidžiantis Panevėžio ir Aukštaitijos krepšinio lygose, o į komandą specialistas įtraukė ir mokyklos jaunimą.

Vaikai teiravosi: „Kada, kada?“

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje mokosi 280 pirmų–dvyliktų klasių mokinių, o įstaigoje labai noriai sutinkamos visos iniciatyvos. Ypač – fizinio aktyvumo.

„Nors turime gilias šaknis orientavimosi sporte, kuris mokykloje yra jau kelias dešimtis metų, aukšti pasiekimai tiek šalies, tiek tarptautiniu mastu. Turime ir Lietuvos rinktinės narių. Kaip bebūtų, labai mylime ir krepšinį. Gavę kvietimą dalyvauti nė nesudvejojome, nes ir krepšinis vaikams labai patrauklus. Nereikia jų varyti dalyvauti per prievartą, sakyti: „eikit, gausite socialinių valandų“. Apie tokius projektus išgirdę vaikai patys nori, veržiasi dalyvauti. Kai pranešėme, kad vasario viduryje sulauksime Lietuvos krepšinio lygos klubo Kėdainių „Nevėžio“, jie žinią sutiko labai entuziastingai. Ėmė degti noru ir nekantrauti, kada viskas vyks“, – šyptelėjo V. Pocius.

Tikisi įdomaus finalo 

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius pasakojo, kad auklėtiniai krepšinio aikštelėje nuolat varžosi su savojo – Panevėžio rajono – mokyklų krepšininkais, tad projekto „Be pykčio“ finalas vėlyvą pavasarį taps įdomia patirtimi. 

„Kėdainių miesto ir rajono komandų nežinome, kaip ir kitų rajonų, kurių mokyklos šiemet dalyvauja Kėdainių „Nevėžio“ projekte. Bus labai įdomu. Pirmiausia – vaikams: jie susigrums su varžovais, kurių iki tol nė nėra sutikę aikštelėje“, – įsitikinęs V. Pocius.

Įspūdį paliko uniformos

Į Lietuvą tik prieš pusantros savaitės atvykęs Kėdainių „Nevėžio“ naujokas, Amerikos ir Nigerijos pilietybes turintis gynėjas Z. Hearstas pažintį su šalimi ir jos kultūra pradėjo aktyviai.

Jis ne tik spėjo debiutuoti rungtynėse prieš Vilniaus „Rytą“ – su mielu noru vyko į Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnaziją susipažinti su bendruomene.

„Vaikai sutiko labai maloniai. Įspūdį man padarė tai, kad vaikai dėvi uniformas – anksčiau man nėra tekę to matyti. Nei Amerikoje, nei Ispanijoje, kur žaidžiau du sezonus, nei Italijoje, kurioje prabėgo vienas sezonas. Man patinka uniformų idėja“, – šyptelėjo „Nevėžio“ legionierius.

... ir apžvalgos bokštas

Paklaustas, ar sudėtinga buvo rungtyniauti prieš gimnazijos auklėtinius, kurie kovos finaliniame projekto „Be pykčio“ etape, Z. Hearstas džiaugėsi puikiu pastiprinimu – klubo administracijos darbuotoju D. Maselskiu ir gimnazijos direktoriumi V. Pociumi.

„Jie – puikūs komandos draugai. Pradžioje maniau, kad draugiškas 3 prieš 3 mačas bus lengvas pasižaidimas. Bet vos tik ėmė tiksėti laikas ir vienas vaikinas ir varžovų komandos grubiai stumtelėjo mane alkūne, pasiraitojau rankoves: „Na gerai, tada žaisim, kaip pridera!“.

Po apsilankymo Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje Kėdainių „Nevėžio“ ekipos naujokas nepraleido galimybės įveikti aukščio baimės ir įkopti į greta miestelio esantį 30 metrų aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria Krekenavos miestelio, apylinkių, Nevėžio slėnio su senvagėmis panorama.

Išnašos

1. Nors turime gilias šaknis orientavimosi sporte, labai mylime ir krepšinį. V. Pocius

2. Vos tik ėmė tiksėti laikas ir vienas vaikinas ir varžovų komandos grubiai stumtelėjo mane alkūne, pasiraitojau rankoves: „Na gerai, tada žaisim, kaip pridera! Z. Hearstas

3. Krepšinis vaikams yra labai patrauklus. Nereikia jų varyti dalyvauti per prievartą, sakyti: „eikit, gausite socialinių valandų“. V. Pocius

 

 

KK „Nevėžis“ informacija

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-02-22 10:46:20
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal