Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kartu vaikai augo ir draugavo

Krekenavos lopšelis-darželis „Sigutė“ įgyvendino vaikų socializacijos projektą „Kartu aukime ir draugaukime“. Projekto tikslas – pratinti vaikus gyventi savo aplinkoje pagal tam tikras dorovines nuostatas pasinaudojant artimiausia gamtine bei socialine aplinka.

Pasirinkome puikią Pašilių stumbryno gamtinę aplinką. Aktyviai bendrauti gamtoje su mūsų priešmokyklinės grupės vaikais prisijungė Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ ugdytiniai, mokytojai. Kiekvienas stengėsi laikytis susitarimų, elgėsi mandagiai, mokėsi užmegzti ir palaikyti draugystę. Ruduo buvo puikus metas vykdyti tiriamąją veiklą. Organizuota praktinė veikla globojant ir saugant gamtą „Savam daržely, darželį auginu“. Diskutuota apie tai, kaip reikia sodinti augalėlį į žemę, kaip jį prižiūrėti prisiimant atsakomybę už bendrą darbą. Domėtasi gamtos reiškiniais, saugiu elgesiu gamtoje. Pastebėti požymiai, kurie rodė augalų ar gyvūnų prisitaikymą gyventi pagal metų laikų kaitą, kokie skirtumai ir panašumai. Artimoje gamtinėje aplinkoje rasta gamtinė medžiaga buvo panaudota kūrybinės raiškos savaitėje.
 
Pasitelkę savo pojūčius, vaikai tyrinėjo įvairių gamtinių medžiagų savybes. Kiekvienas galėjo panaudoti šias medžiagas kuriant savo meno darbelį. Savaitės pabaigoje organizuota parodėlė „Rudeninės gėlės“. Pastebėtas grožis aplinkoje, rudeninėje gamtoje ir dailės kūriniuose. Organizuotos kasdienės žaidimų dienos lauke, pasivaikščiojimai už darželio ribų. Vaikai gebėjo laisvai reikštis turima savo patirtimi, realizuoti savo gebėjimą būti aktyviais, draugiškais su bendraamžiais ir gerais santykiais su suaugusiais, besilaikantys tam tikrų socialinio gyvenimo taisyklių. Į įvairias veiklas integruoti įvairūs žaidimai, specialios užduotys skatino užmegzti ir palaikyti draugystę su vienu ar keliais vaikais. Jie mokėsi suprasti draugą ir jam atsikleisti, sėkmingai spręsti kilusius nesutarimus. Dažnai veiklose susidarė tokios situacijos, kad teko pritaikyti patarlę, priežodį ar mįslę. Socialinės ir gamtinės aplinkos pažinimas glaudžiai siejosi su tyrinėjimo ir mokėjimo mokytis gebėjimais, padėjo atsipalaiduoti, suteikė džiaugsmo, aktyvino vaikus, teigiamai veikė jausmus ir kt.

Vis nauja patirtis ugdė vaiką tobulėti, gerbti gyvybę bei aplinką.


 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Buzienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-28 13:24:50
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal