Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Karjeros diena Dembavos progimnazijoje

 

Kuo anksčiau pradėsi planuoti karjerą, tuo geriau žinosi, kokius žingsnius reikia žengti, kad pasiektum tikslą. Profesijų pasaulis labai didelis. Kad suprastum, koks „profesijos laivas“ tau tinka, reikia nors vieną kartą bent trumpai juo paplaukioti. Tuo tikslu per netradicinio ugdymo dieną, skirtą progimnazijos gimtadieniui ir karjeros ugdymui, mokiniai pamokas iškeitė į įvairias veiklas už mokyklos ribų. 

Pirmokai lankėsi savo klasės draugo mamos Karolinos Karpės darbovietėje – VšĮ „Robotikos akademijoje“. Buvo smagu konstruoti naudojant planšetę. Nors dar niekas iš pirmokų nežino, kuo norėtų tapti, bet pirmas žingsnis į profesijų pasaulį jau žengtas.

Antros ir šeštos klasių mokiniai vyko į neseniai pradėjusį veikti didžiausią Letuvoje robotikos varžybų centrą „RoboLabas“. Centro darbuotoja Klaudija Pelonytė supažindino antrokus su programavimo pradžiamoksliu: mokė dirbti su Clementoni robotukais, orientuotis erdvėje, numatyti strategijas. Šeštokus su legomechanika, fizikos dėsniais supažindino Arnualdas Dalinda. Konstruoti vėjo malūnėlį buvo sunku, bet smagu. Vaikai pamatė dar vieną programuotojo profesijos pritaikymo galimybę.

Trečiokai kartu su ketvirtokais prasmingai leido laiką Panevėžio moksleivių namuose. Trečios klasės mokiniai sužinojo, kad iš molio galima nulipdyti bet ką. Daug šiltų emocijų suteikė keramikos būrelio vadovės Audronės Markutienės pasiūlytas angelo kūrimas. Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo dviejose edukacinėse programose: „Sportinis turizmas“ ir „Tautodailė: dirbiniai iš šiaudų“. Į kokių profesijų „marias“ šių sričių atstovai gali „išplaukti“, praktiškai paaiškino būrelių vadovės Saturnina Mažuolienė ir Geleta Norvaišienė.

Penktokai Nevėžio upės krantu pėstute keliavo į susitikimą su Panevėžio policijos pareigūnu kinologu Arūnu Petraičiu. Kokia tai profesija, kokios kasdieninės šuns-pareigūno ir žmogaus-pareigūno bendravimo ir bendradarbiavimo subtilybės, kokių pasitaiko sunkumų ir kiek patiriama žaismingumo –  buvo įdomu ir išgirsti, ir pamatyti savo akimis.

Septintokus su teisininko profesija Panevėžio apygardos teisme supažindino ryšiams su visuomene ir žiniasklaida atstovė Teismo pirmininko padėjėja Jolita Gudelienė. Mokiniai išgirdo nemažai teisinių dalykų, kuriuos derėtų žinoti kiekvienam piliečiui. Stebėjo salę ir iš teisėjo, ir iš kaltinamojo vietų. Sužinojo apie teisininko profesijai reikalingas kompetencijas.

Aštuntokai svečiavosi Aukštaitijos implantologijos klinikoje. Daug informacijos apie šios srities gydytojus suteikė viešųjų ryšių atstovė Jovita Černienė ir burnos higienistė Raminta Adomavičiūtė. Mokiniai išgirdo daug naujų medicinos terminų, sužinojo, kaip dedami implantai, kodėl svarbu rūpintis dantimis.

Džiaugiamės, kad žengėme dar vieną žingsnį į priekį – pakankamai tvirtą ir platų. Naujos veiklos ne tik gerai nuteikė, įpūtė naujų vėjų į mokyklos gyvenimą, tačiau ir padėjo mokiniams suprasti, kad šiuolaikiniame informacijos pasaulyje, kur žinios, įgūdžiai ir gebėjimai yra iškeliami kaip vienos didžiausių vertybių, būti neišsilavinusiam arba neišmanančiam yra tiesiog nesolidu. Dėkojame visiems, priėmusiems Dembavos progimnazijos mokinius, už bendradarbiavimą, tikimės, kad tokiomis veiklomis džiaugsimės dar ne vieną kartą.


 Atsakinga už ugdymą karjerai Jekaterina Ledneva
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-12-11 14:52:56
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal