Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„Kapelmaušis“ kvies prisiminti Laisvės dainas

 

Visiems Panevėžio krašto žmonėms, kuriems patinka liaudiška muzika, be didelių įžangų aišku: įpusėja ruduo – laikas ruoštis „Kapelmaušiui“. Metas suplanuoti darbus ir laisvalaikį taip, kad lapkričio 16 dieną pavyktų nepraleisti didžiojo Aukštaitijos kapelų suėjimo.

Muzikantai ir jų vadovai jau kuris laikas intensyviai repetuoja, rengia naujas programas. Norą dalyvauti šiųmetėje Aukštaitijos kapelų šventėje-varžytuvėse pareiškė 22 liaudiškos muzikos kolektyvai iš Panevėžio, Radviliškio, Pasvalio, Kauno rajonų, Ignalinos ir Visagino miestų. Visi jie spalio pabaigoje prisistatys atrankose, vadinamuosiuose mažuosiuose „Kapelmaušiuose“: spalio 23 d. žiūrovai kviečiami į atranką Ėriškių kultūros centre, spalio 24 d. – Šilagalio kultūros centre, spalio 25 d. – Miežiškių kultūros centre. Profesionaliausius, įdomiausius, geriausius pasirodymus surengusios kapelos pateks į lapkričio 16 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vyksiantį didįjį šventės-varžytuvių finalą.

Šių metų „Kapelmaušis“ skirtas Lietuvos Nepriklausomybės kovų metams atminti. Ši nuostata žada šventėje-varžytuvėse grosiančių kapelų repertuarą paversti išties įdomiu: kiekvienas kolektyvas susirado Nepriklausomybės kovų dainų, užrašytų ar pateiktų savame krašte, šias dainas patys aranžavo taip, kad atspindėtų krašto muzikavimo tradicijas, instrumentuotę ir dainavimo specifiką.

Mažųjų „Kapelmaušių“ žiūrovų laukia įspūdingi kapelų pasirodymai, o didžiajame finale bus progų mėgautis ne vien liaudiška muzika. Šventę-varžytuves vainikuos Nacionalinės operos dainininko Liudo Mikalausko atliekamos laisvės dainos. Žiūrovų laukia ir kitos malonios staigmenos: kaip ir kasmet, į renginį besirenkančią publiką pasitiks kapelų muzikantai, vyks amatininkų mugė, o pačiose varžytuvėse kapelas vertins ne tik šio žanro profesionalai, savo balsus už labiausiai patikusį kolektyvą galės atiduoti visi to panorėjusieji. Tiek Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistų, Dainų švenčių dirigentų geriausiomis pripažintoms, tiek žiūrovų simpatijų nusipelniusioms kapeloms bus įteiktos solidžios piniginės premijos.

„Kapelmaušį“ organizuoja Miežiškių kultūros centras, šventę remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė, paramos sulaukta ir iš verslininkų – UAB „Margučiai“, UAB „Radviliškių kaimo kepykla“, E. Murmoko IĮ. Informacinis renginio partneris – laikraštis „Tėvynė“.

Verta nebedelsti ir įsigyti bilietus į renginį. Juo labiau, kad bilietai į „Cido“ arenoje vyksiantį „Kapelmaušio“ finalą dabar kainuoja 5 eurus, o vėliau brangs – nuo lapkričio 4 dienos kainuos 10 eurų, o renginio dieną – 15 eurų.


 Miežiškių kultūros centro informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-16 13:20:50
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal