Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kai vaizduotė ir muzika liejasi akvarelėje

 

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį papuošė išskirtinė paroda – „Muzika akvarelėje“. Tai ne menininko ar kultūrą puoselėjančio žmogaus darbo rezultatas, tai Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio įgyvendinto neformalaus laisvalaikio projekto „Muzika akvarelėje“ rezultatas. 15 visiškai skirtingų tapybos darbų, kuriuos sukūrė 15 skirtingų žmonių, įkvėpti gyvai čia pat skambančios muzikos.

Du gruodžio savaitgalius vykusio Panevėžio rajono savivaldybės remiamo projekto tikslas buvo skatinti prasmingą Panevėžio rajono jaunimo bei suaugusiųjų užimtumą, sudarant sąlygas neformalaus laisvalaikio veikloms vykdyti. Kiekvienas neformalaus laisvalaikio projekte „Muzika akvarelėje“ dalyvavęs pirmojo susitikimo metu gavo po drobę bei dažų. Tai ir buvo priemonės, kuriomis muzika įgavo fizinį pavidalą. Du sekmadienius nedidelėje Daukniūnų kultūros įstaigos salėje skambėjo pianino, akordeono, fleitos muzika. Nors atliekami muzikiniai kūriniai nebuvo itin sudėtingi, kiekvienas virš drobės palinkęs, teptuką rankose laikantis projekto dalyvis skambančius akordus ir natas matė skirtingai.

Susitikimų metu vaikai, jaunuoliai ir suaugusieji turėjo galimybę ne tik paklausyti muzikos kūrinių, padiskutuoti su muzikantais apie meno svarbą ir prasmę, bet ir fiziškai išreikšti jų viduje susikaupusias emocijas, jų atspalvius. Vienas kūrinį piešė tamsiomis, kitas šviesiomis spalvomis, trečią dailininką jau buvo užvaldžiusi šventinė nuotaika, tad drobė suspindo fejerverkais ir lempučių girliandomis.

„Buvo įdomu, ką čia suplanavote daryti. Tikrai neįprasta mintis, todėl ir atėjau“, – apie sprendimą prisijungti prie Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio įgyvendinamo projekto „Muzika akvarelėje“ pasakojo daukniūnietė Romualda.

Kai kam projekte skambėjusieji instrumentai dar nebuvo deramai pažįstami, tad prasidėjo diskusija. Atkakliausiai kalbėjosi vaikai.

„Tikriausiai čia fleita. Bet aš niekada dar nemačiau gyvai fleitos“, – paklaustas, koks instrumentas ketina pradėti vieną iš koncertų, garsiai dvejojo pradinukas Erikas.

Šiuo metu paroda puošia Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį. Kiek vėliau ji pradės savo kelionę po Panevėžio rajono viešosios bibliotekos skyrius. Kada ir kur pasirodys paroda, sekti galite internetinėje svetainėje paistriokc.lt .


 Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-21 11:46:50
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal