Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Išvyka į alpakų ūkį

 

Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ vykdo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Pažinkime kartu“, kurio tikslas burti žmones ir kurti jiems palankią bei saugią aplinką kaime.

Rugpjūčio 7 dieną į Renatos ir Rolando Meleškų ūkį išsirengė grupelė bendraminčių, norinčių praleisti dieną gamtoje su vaikais, pamatyti egzotiškus gyvūnus, kurie dvidešimto amžiaus pabaigoje iš Čilės ir Peru pradėjo plisti į kitus kraštus, tarp jų ir į Lietuvą. Ūkio šeimininkė Renata papasakojo apie alpakų ir lamų auginimą, priežiūrą, pamokė, kaip reikia elgtis, kad šie žolėdžiai neišsigąstų, nenubėgtų arba supykę ...  neapspjautų. Įžengę pro aptvaro vartus vaikai vaišino švelniavilnius gyvūnus šeimininkės atneštais skanėstais ir patvoryje prirauta žole. Suaugusieji gėrėjosi protingais ir draugiškais kupranugarių giminaičiais, kurie gyvena tik bandomis, neturi nemalonaus kvapo, neišrankūs pašarui, jų vilna tinka net alergiškiems žmonėms, o gamtinius reikalus atlieka vienoje vietoje, todėl aplinkui ypatingai švaru.

Daugiau sužinoję apie Lietuvoje puikiai pritapusius gyvūnus, išvykos dalyviai džiaugėsi turiningai praleidę pusdienį darbščių žmonių sukurtame ūkyje.


 Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-08-09 14:49:50
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal