Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Įprasmintas laukimas sukūrė bendrystę ir tikrą šventę širdyse

 

Ramygaliečiai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio laukimą įprasmino įvairiomis veiklomis. Pirmasis renginys šiai datai paminėti įvyko vasario 2 d. atidarant paveikslų parodą „Praeitis dabartyje“, kuri bus eksponuojama kultūros centre ir seniūnijos dailės galerijoje „Voras“ iki kovo 11 d. Tapybos darbų autorius tautodailininkas Kęstutis V. H. Vaičiūnas iš Smilgių paveikslų vaizdais perteikė istorines Lietuvos vietoves, pastele subtiliai atkleisdamas įstabų mūsų šalies veidą.

Vasario pradžioje kvietėme visus dalyvauti pilietinėje akcijoje „Tautos gyvybės medis languose“ ir papuošti savo namų bei įstaigų langus trispalviais karpiniais, kurie bylotų, jog mes esame Tėvynėje, o Tėvynė – mūsų širdyse. Norinčiuosius kvietėme į kūrybines šventės laukimo dirbtuves Ramygalos kultūros centre. Čia karpėme karpinius sau ir dovanojome negalėjusiems ateiti kaimynams. O jaunimas ėmėsi iniciatyvos pasiūti trispalvę vėliavą ir šventinio renginio metu įteikti ją seniūnijai, kad ji liudytų ateinančioms kartoms apie didįjį valstybės jubiliejų, kurios gyvastis šiandieną esame mes. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir parapija. Jaunimo pasiūta vėliava iškilmingai apgaubė altorių, kai kunigas A. Puško aukojo šv. mišias už Lietuvą. Pabaigoje, parapijiečiams sugiedojus Tautinę giesmę, jaunimas nešė vėliavą iš bažnyčios per Ramygalą, kaip šventą pasiryžimą gaivinti savo kraštą. Skambant iškilmingai muzikai, ji su pasididžiavimu buvo įnešta į kultūros centro sceną, o vėliau įteikta seniūnijai. Žodžiais, šokiais ir dainomis sveikinome vieni kitus, o „Ąžuolynės“ teatras padovanojo žiūrovams Dainų šventei sukurtą spektaklį Vydūno kūrybos motyvais „Amžinasis keleivis“, perteikusį aktualią emigracijos tematiką.

Perpildytoje salėje tvyrojęs vienybės jausmas bylojo, kad susirinkom tarytum šeima prie švento Kūčių stalo, laukianti stebuklo... Taip pakiliai išvakarėse pasitikome atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį. Nuoširdžiausias ačiū gausiam dalyvių ir žiūrovų būriui bei partneriams: parapijai, seniūnijai ir gimnazijai už pastangas ir nepamirštamus šventės įspūdžius.


 Meno vadovė Audronė Palionienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-26 09:13:16
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal