Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

IRT – patogesniam Pažagienių bendruomenės narių gyvenimui

 

2019 m. gruodžio 16 d. prasidėjo bendruomenių įtinklinimo projektų konkursas. Visos projekte „Prisijungusi Lietuva“ dalyvaujančios bendruomenės buvo kviečiamos teikti savo projektus, buvo laukiamos idėjos, kurios bendruomenėms padės plėtoti veiklą informacinėmis technologijomis.

Konkursą rengė Nacionalinė distancinio mokymo asociacija kartu su Baltijos edukacinių technologijų institutu.

Konkurso tikslas – skatinti Lietuvos bendruomenes, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas (IRT), dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu.

120 geriausių bendruomenių projektų įgyvendinimui skirta po 1 000 Eur.

Tikimasi, jog konkursui teikiami projektai pasitarnaus Lietuvos žinių visuomenės kūrimui. Bendruomenių veiklos bus įgalintos elektroninėje erdvėje, sudarytos geresnės bei patogesnės sąlygos bendrauti, mokytis ar užsiimti verslu. Skatinant bendruomeniškumą ir bendrą veiklą, bus siūlomi būdai ir priemonės bendruomenių aktualioms problemoms spręsti. Viliamasi, jog į bendruomenių veiklas bus įtraukiami nauji nariai bei mažinama skaitmeninė atskirtis.

Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „Pažagieniai“ dalyvavo konkuse ir pateko tarp lamėtojų.

Pažagieniai – priemiestinė gyvenvietė. Viena iš bendruomenės narių skaitmeninės atskirties priežasčių yra nebuvimas bendruomenės teritorijoje bibliotekos, o iki artimiausios, esančios Šilagalyje – daugiau nei 5 km, iki Panevėžio mieste esančios bibliotekos – daugiau nei 6 km. Tai lemia bendruomenės narių menką dalyvavimą bibliotekose organizuojamuose mokymuose.

Pažagienių kaimo bendruomenėje registruoti 175 nariai. Jų amžius ir poreikiai labai skirtingi, ženkliai skiriasi ir gebėjimai. Bendruomenės dalyvavimo projekte tikslas – suteikti ir gilinti žinias apie valstybinių institucijų suteikiamas skaitmenines aplinkas (turto deklaravimui, mokesčių mokėjimui, registracijai pas gydytoją ir pan.) bei patogesniam gyvenimui, skaitmeninių kompetencijų praplėtimui, bendravimui, informacijos ieškojimui (el. parduotuvės, Facebook ir pan.), sudaryti sąlygas bendruomenės nariams mokytis naudotis kompiuteriu. Galimybė gauti individualias konsultacijas prie savo namų, iš savo bendruomenės žmonių, skatina domėtis IRT, naudotis internetu tuos, kurie vis dar delsia tai daryti, mažina skaitmeninę atskirtį. Kiekvieną mėnesį vyko mokymai bendruomenės patalpoje – individualias konsultacijas pagal susitarimą teikė Pažagienių kaimo bendruomenės patalpose bendruomenės valdybos nariai.

Papildyta Pažagienių kaimo bendruomenės interneto svetainė forumu PASIKALBĖKIME. Bendruomenės veiklos įgalintos elektroninėje erdvėje, sudarytos geresnės bei patogesnės sąlygas bendrauti, mokytis ar užsiimti verslu. Projekto priemonės padeda bendruomenei spręsti aktualias problemas.


 Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ skaitmeninė lyderė Ilona Čingienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-19 14:57:00
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal